Αρχική Ε.Π.Σ. Δωδεκανήσου Τα αποτελέσματα στο κύπελλο

Τα αποτελέσματα στο κύπελλο

0
balla

Όλα τα αποτελέσματα των σημερινών αγώνων που έγιναν στο πλαίσιο της 1ης φάσης του κυπέλλου Δωδεκανήσου είναι τα ακόλουθα:
Ρόδος – Πολύστρατος 2 – 0: Στο 64’ ΄Σταμάτης Καντιμοίρης πέτυχε το 1 – 0 και στο 75’ ο Καρπαθάκης διαμόρφωσε το τελικό 2 – 0.

Ροδιακός – Απόλλων Καλυθιών 0 – 2: Στο 20’ ο Κυριαζής έκανε το 0 – 1 και στο 36’ ο Μουτσοντέμι πέτυχε το 0 – 2 και «σφράγισε» τη νίκη των απολλωνιστών.

Αλθαιμένης – Άγιος Ισίδωρος 0 – 2: Στο 5’ ο Χαρτοφύλλης άνοιξε το σκορ με πλασέ (0 – 1) και στο 14’ ο Κοντός πέτυχε με τον ίδιο τρόπο το 0 – 2 που έμελλε να είναι και το τελικό αποτέλεσμα.

Δαμάγητος – Ταξιάρχης 2 – 0: Ο Πασσαλής πέτυχε και τα δυο τέρματα των νικητών. Το πρώτο στο 5’ και το δεύτερο στο 80’.

Άγιος Γεώργιος – Θύελλα Πυλώνας 3 – 2 στην παράταση (2 – 2 η κανονική διάρκεια).

Δόξα Ψίνθου – Κλεόβουλος 2 – 4 στα πέναλτι (0 – 0 η κανονική διάρκεια και η παράταση)