Αρχική Αθλητικά νέα Βόλεϊ Τελχινίς: Νίκες για τις κορασίδες

Τελχινίς: Νίκες για τις κορασίδες

0

Με νίκες συνέχισαν στο πρωτάθλημα κορασίδων και οι δύο ομάδες της Τελχινίδας. Οι Τελχινίς 2 την Πέμπτη στο Βενετόκλειο επικράτησε της Ρόδου με 3-0 σετ ενώ με το ίδιο σκορ η Τελχινίς 1 νίκησε το Σάββατο στην Τέντα τον γηπεδούχο Διαγόρα.

Αναλυτικά:

ΡΣΦΠ Τελχινίς (2) -ΑΣ Ρόδος 3-0 σετ σε 60΄(25-09 σε 20΄,25-17 σε 20΄και 25-09 σε 20΄)

Τελχινίς 2: (Νίκος Τσιντομηνάς), Νικολέτα Γκίκα (λ), Παναγιώτα Ζωγράφου, Σόνι Μπαλλίου, Κριστιάνα Ζντράβα, Κάλλια Θαρρενάκη, Σταυρούλα Καλιόζη, Άννα Καπετάν-Γεωργίου, Νοέμι Ντούσκου, Νεφέλη Ξένου, Λυδία Ξένου, Δήμητρα Τιόλη και Σεβγκή Τσερκές-Σουτσιου.

Ρόδος: (Αγάθη Μπόνη) Ελευθερία Αργύρη, Μαρία Βενετοκλή, Σιμελα Κακουλη, Καθολική Καντη, Ιωάννα Κρόκου και Κων/να Κρόκου.

Τον αγώνα διαιτήτευσαν οι Ανδρέας Παπαδόπουλος και Μαρίνα Παπαβασιλείου

ΓΣ Διαγόρας-ΡΣΦΠ Τελχινίς 0-3 σετ σε 74΄(19-25 σε 27΄,21-25 σε 22΄και 20-25 σε 25΄)

Διαγόρας: (Νίκος Τρατσέλας) Γιακουμάκη, Γιαντσίδη, Δεμερτζή, Σ. Κυπριώτη, Ρ. Κυπριώτη, Μπάρκα, Ουζούνη, Τάκο και Χαμίτ (λ).

Τελχινίς: (Νίκος Τσιντομηνάς) Αριέτα Τερζίου, Πάολα Σουσάρι, Ραφαέλα Ζωγράφη, Σταματίνα Γκιζέττη, Ελένη Μαστόρου (λ), Δήμητρα Βαρτζιά, Αναστασία Τσίτσου-Δημητριάδη, Μιχαηλία Λαζαρίδου, Δέσποινα Μαστόρου, Γκιούλ Μπεκίρογλου και Φωτεινή Γενναιοπούλου.

Τον αγώνα διαιτήτευσαν ο Νίκος Χατζησταυρίδης και ο Ανδρέας Παπαδόπουλος.