Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Β' Δωδεκανήσου Στο ρελαντί ο Απόλλωνας Κ.!

Στο ρελαντί ο Απόλλωνας Κ.!

0

Παίζοντας από το πρώτο ημίχρονο πολύ δυνατά ο Απόλλωνας Κ. κατάφερε να κερδίσει εύκολα την Αδελφοσύνη με 5-2 στις Καλυθιές, στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου της Β΄ Κατηγορίας Δωδεκανήσου και παρέμεινε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Οι γηπεδούχοι στο πρώτο ημίχρονο είχαν τον έλεγχο του παιχνιδιού καταφέρνοντας από νωρίς να πάρουν το προβάδισμα. Στην συνέχεια η εικόνα δεν άλλαξε με το αποτέλεσμα της ανάπαυλας να είναι στο 4-1. Στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμό έπεσε αισθητά με την ομάδα του Χρυσόστομου Χάσταλη να έχει την πρωτοβουλία αλλά να τα χαλάει σε πολλές περιπτώσεις στην τελική προσπάθεια. Τελικά οι ομάδες πέτυχαν από ένα τέρμα στο δεύτερο ημίχρονο για το τελικό 5-2.

Τα γκολ

4΄ Με πλασέ από το ύψος της μεγάλης περιοχής ο Μαυρομούστακος θα κάνει το 1-0.

12΄ Ωραία κεφαλιά πάσα του Μαυρομούστακου στον Σαπαλίδη αυτός σε κενή εστία εύκολα το 2-0.

16΄ Ο Σαπαλίδης από θέση τετ α τετ θα γράψει το 3-0.

25΄ Μετά από ωραία κάθετη του Καιμαξή ο Σκουλούδης με διαγώνιο σουτ θα μειώσει σε 3-1.

41΄ Φάουλ του Συμεωνίδη ο Καιζερλής θα αποκρούση ασταθώς και ο Τσακίρης στην επαναφορά θα ανεβάσει τον δείκτη του σκορ στο 4-1.

75΄ Ο Σαπαλίδης με εύστοχο χτύπημα πέναλτι θα πετύχει προσωπικό χατ τρικ και θα κάνει το 5-1.

85΄ Μετά από παράλληλη πάσα του Παπαδόπουλου Μ. ο Παπαδόπουλος Κ. με πλασέ θα διαμορφώσει το τελικό 5-2.

Από τους νικητές ξεχώρισαν οι Τσακίρης, Ταντίκης και Σαπαλίδης από τους φιλοξενούμενους προσπάθησε ο Καϊμαξή.

Το παιχνίδι διαιτήτευσε ο κ. Παπαγιαννίδης (Μαυρουδής, Μάχλης)

ΑΠΟΛΛΩΝ Κ.: Ροδίτης, Κάλτσης, Τσίττας (81΄ Σαμπάνι), Συμεωνίδης (77΄ Μαραγκάκης Ε.), Ζουρούδης, Σαράντης, Κυρίτσης, Τσακίρης, Ταντίκης, Μαυρομούστακος (27΄ λ.τρ. Κούρτι), Σαπαλίδης

ΑΔΕΛΦΟΣΥΝΗ: Καιζερλή, Ζαμαντάκης (46΄ Κεμάλ), Σκουλούδης, Αμπντούλ (46΄ Παπαδόπουλος Κ.), Αποστόλου, Λιούρας, Καϊμαξή, Χουρίδης, Ζωάννου, Γιαλλούσης (83΄ Εμίρογλου), Παπαδόπουλος Μ.