Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Α' Δωδεκανήσου «Καθάρισε» στην επανάληψη

«Καθάρισε» στην επανάληψη

0
aris oloi

Μπορούσε και άλλες γκολ στην επανάληψη η ομάδα του Αρχαγγέλου η οποία επέβαλλε πλήρως τον ρυθμό της στο διάστημα αυτό.

Με ένα γκολ που πέτυχε ο Γκίκας στο 69’ ο Άρης κέρδισε στο γήπεδο του με 1 – 0 τον Ποσειδώνα Καρπάθου. Ο παίκτης των «κιτρινόμαυρων»  έκανε ένα πολύ ωραίο εναέριο σουτ και σημείωσε ένα πανέμορφο γκολ και έδωσε την ευκαιρία στην ομάδα του να πανηγυρίσει το «τρίποντο».

Οι γηπεδούχοι ήταν πολύ καλύτεροι στο δεύτερο ημίχρονο, διάστημα στο οποίο επέβαλλαν πλήρως το ρυθμό τους και είχαν και άλλες ευκαιρίες για να πετύχουν και περισσότερο τέρματα. Στο πρώτο ημίχρονο, το παιχνίδι ήταν περισσότερο ισορροπημένο, με τον Ποσειδώνα να μπαίνει δυνατά και να χάνει μια μοναδική ευκαιρία μόλις στο 3’ για να ανοίξει το σκορ. Στην επανάληψη όμως το σκηνικό ανατράπηκε, με τους παίκτες του Στάθη Φαρμακίδη να αποκτούν τον πλήρη έλεγχο της αναμέτρησης.

Το παιχνίδι διαιτήτευσε ο Γιαννουκάς (Μπέκας, Καλκαβούρας)

ΑΡΗΣ: Βαρέλης, Γιαννιού, Σταμούλης, Κοτσίκος, Σκυλλαράκης (60’ Μάλλιος), Πατσιαούρας (75’ Παρδαλός), Γκίκας, Τσελεπίδης, Ζαρκαδούλας (46’ Συμεωνίδης), Μπαϊρακτάρης, Θοδωρής
ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ: Γαλάνης, Καουκάκης (84′ Βιτώρης), Σπυριδάκης, Ι. Σπανός, Χαριτόπουλος, Μαντινάος, Καραλής (78′ Παραγιός), Τσιαβέλης, Βασιλειώτης (67′ Φράγκος), Μ. Σπανός, Τσιμπιζίδης