Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Β' Δωδεκανήσου Με Ρίκκα… οδηγό έφυγε με το διπλό!

Με Ρίκκα… οδηγό έφυγε με το διπλό!

0

Την δεύτερη νίκη του σε ισάρυθμα παιχνίδια πέτυχε σήμερα ο Α.Ο. Σύμης αφού πέρασε από την Κρεμαστή νικώντας τον Νηρέα με 2-0. Τα γκολ των νικητών σημείωσαν ο εξαιρετικός Ρίκκα και ο Λιγκάνσι.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πολύ δυνατά και στο 2ο λεπτό πήραν το προβάδισμα με την κεφαλιά του Ρίκκα. Από την άλλη ο Νηρέας είχε μια την κατοχή της μπάλας χωρίς να δημιουργεί μεγάλες ευκαιρίες. Το σύνολο του κ. Τσίκκη που έπαιζε με αντεπιθέσεις έφτασε στο 21΄ και σε δεύτερο τέρμα με το σουτ του Λιγκάνσι. Σκορ που δεν άλλαξε μέχρι την ανάπαυλα. Στην επανάληψη δεν διαφορροποιήθηκε κάτι με τους Συμιακούς να φεύγουν με ένα σπουδαίο «διπλό».

Το παιχνίδι διαιτήτευσε ο κ. Δουλγέρης (Τσέτσος, Σταυρούλιας)

ΝΗΡΕΑΣ: Μάτσης Π., Χριστοδούλου, Παπανικολάου, Μοσκιού, Ζουρδής (85΄ Κουτρούλης), Καβάζης, Καρίνος, Κυριακάκης (84΄ Στούρης),Καμπούρης, Μάτσης Α., Παπαγεωργίου

Α.Ο.ΣΥΜΗΣ: Χατζηπέτρος Π., Μπερζέχτα (46΄ Κατσιμπράκης), Ζουρούδης, Καραγιάννης, Σφακιανός, Χατζηπέτρος Ν., Λιγκάνσι (60΄ Καραβαΐλης), Λεβεντέρης Π. (88΄ Λεβεντέρης Α.), Ρίκκα, Χατζηπέτρος Μ. (77΄ Νικολέττος), Τσίκκης