Αρχική Αθλητικά νέα Άλλα Σπορ Ολοκληρώθηκε το τουρνουά padel του Ροδίων

Ολοκληρώθηκε το τουρνουά padel του Ροδίων

0

Την Τετάρτη 13/12/2023 ολοκληρώθηκε το 1ο χειμερινό τουρνουά Padel που διοργανώθηκε στις εγκαταστάσεις του ΡΟΔΙΩΝ άθλησις. Το τουρνουά το οποίο ξεκίνησε τον Νοέμβριο με την συμμετοχή 16 ομάδων ,8 για την κατηγορία ADVANCED και 8 για την κατηγορία BEGINNERS ,περιλάμβανε δύο  ημερήσια μίνι τουρνουά ώστε όλες οι ομάδες να λάβουν βαθμολογία κατάταξης και εν συνεχεία με μορφή νοκ άουτ αγώνων. Για την κατηγορία ADVANCED νικητές ήταν οι Περούλλης Αλέξανδρος και Σολομών Βίκτωρας οι οποίοι επικράτησαν των VargasJohan και Γκιζέττη Γιώργου με 2-1, σε έναν συναρπαστικό τελικό. Στην κατηγορία BEGGINERS νικητές αναδείχθηκαν οι Παπαντωνίου Αντώνης και Ρουσούλης Νίκος οι οποίοι επικράτησαν επίσης με 2-1 των Τσαγγαράκη Γιώργου και Παπαδόπουλου Αργύρη. Δυστυχώς ο καιρός δεν ήταν σύμμαχός μας,  λόγω βροχής και υγρασίας, αλλά οι ομάδες το απόλαυσαν και ανανέωσαν το ραντεβού τους για την νέα χρονιά. Οι νικήτριες ομάδες εκτός από τα μετάλλιά τους,  παρέλαβαν και δωροεπιταγές από την εταιρεία e-tennis.