Αρχική Β' & Γ' Εθνική Γυναικών Μεγάλη νίκη για την LFC Ιάλυσος!

Μεγάλη νίκη για την LFC Ιάλυσος!

0

Μια τεράστια νίκη επί του Ιασών Ιλίου πέτυχε η L.F.C. Ιάλυσος με 0-1, για την 8η αγωνιστική του 4ου ομίλου της Β’ Εθνικής Γυναικών. Η ομάδα του Βαγγέλη Χατζηαντωνίου έχασε αρκετά τετ-α-τετ ενώ είχε και δυο δοκάρια στο πρώτο ημίχρονο με την Γρύλλη και την Κουγιού. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης το σημείωσε η έμπειρη επιθετικός Αγνή Κιουτάχιαλη στο 63′ λεπτό! Μια νίκη που δίνει ανάσες στην ομάδα για την συνέχεια που θα ακολουθήσει και το επόμενο παιχνίδι να είναι εντός έδρα με τον ΑΟ Βριλησσίων. Μετά το γκολ οι γηπεδούχες πήραν μέτρα στο γήπεδο και είχαν ευκαιρίες για να σημειώσουν κάποιο γκολ, αλλά οι Ροδίτισσες κράτησαν το μηδέν στην άμυνα τους.

LF.C. ΙΑΛΥΣΟΣ (Βαγγέλης Χατζηαντωνίου): Περπερίδου, Τριμμάτη, Παπαεμμανουήλ, Μουτσάκου, Σελλαβτζή, Γρύλλη (83’ Γερόλυμου), Κουγιού, Κιουτάχιαλη, Παπαδοπούλου, Παπαγερίδου, Ματθαίου (70’ Ματθαίου)