Αρχική Αθλητικά νέα Νίκη και πρωτιά για την U15 της ΕΠΣ Δωδεκανήσου

Νίκη και πρωτιά για την U15 της ΕΠΣ Δωδεκανήσου

0

Κέρδισε με 2-0 την U15 της ΕΠΣ Χανίων – Ρεθύμνου η αντίστοιχη της Δωδεκανήσου η μικτή ομάδα των κοριτσιών δεν άφησαν περιθώρια στις φιλοξενούμενες και με δυο νίκες και δυο ισοπαλίες τερμάτισε πρώτη στον όμιλο. Τα δύο γκολ για τη μικτή μας πέτυχε η Καμπουράκη στο 19′ και στο 30′ λεπτό. Τα κορίτσια της Δωδεκανήσου έκαναν ένα πολύ καλό πρώτο ημίχρονο, όπου πέτυχαν και τα δύο γκολ, στη συνέχεια διαχειρίστηκαν το αποτέλεσμα, και πήραν το τρίποντο πρωτιάς για το πανελλήνιο πρωτάθλημα προεπιλογής μικτών ομάδων!

Ε.Π.Σ. Δωδεκανήσου Κ-15 : Γιώργος Τριχιάς – Μαριέττα Φιλιππάκου: Σακκομήτρου, Πιζάνια (63’ Χατζηαντωνίου) Μπρόκου, Κουδούνη, Λία, Παπαδοπούλου, Ογούτμεν (36’ Μάρη), Πετρίδη (68’ Κουρκουβή), Καμπουράκη (63’ λ.τρ. Γάτη), Γρύλλη, Σβύνου (68’ Διακογεωργίου).

Ε.Π.Σ. Χανίων – Ρεθύμνου : Κώστας Βερναδάκης: Μπαλάση, Γαλανάκη (49’ Τσοντάκη), Χατζηγρηγοράκη, Μαρκογιαννάκη, Μπατάκη, Μαλαδάκη, Αλμπέρτη, Καπαρού, Τζεμανάκη, Αλιγιζάκη, Φραγκέδη.