Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Α' Δωδεκανήσου «Δεν είναι συμπεριφορές αυτές!»

«Δεν είναι συμπεριφορές αυτές!»

0
8

Ιδιαίτερα στεναχωρημένος ήταν μετά το τέλος του αγώνα στην Αντιμάχεια, ο πρόεδρος του Κλεάνθη Μανώλης Παπακωνσταντίνου. Ο ίδιος σε δηλώσεις που έκανε στο news12 τόνισε:
«Με τον Αντίμαχο είμαστε φιλικά σωματεία. Ειδικά με τον πρόεδρο έχουμε φιλική σχέση. Μου κάνει εντύπωση το όλο σκηνικό. Οι παίκτες μας δέχθηκαν επίθεση από ποδοσφαιριστές του Αντίμαχου και ο Παπακωνσταντίνου χτυπήθηκε. Τον είχαν ρίξει κάτω και τον κλωτσούσαν. Δεν έχω κανένα πρόβλημα με τον πρόεδρο αλλά δεν είναι συμπεριφορά παικτών αυτή. Οι γηπεδούχοι λένε ότι ο ποδοσφαιριστής μας είχε προκλητική συμπεριφορά στο 2 – 2 αλλά ο ίδιος με τον οποίο μίλησα, δεν το δέχεται. Ήταν εκνευρισμένοι γιατί θεωρούν ότι ο διαιτητής κράτησε παραπάνω καθυστέρηση αλλά προσωπικά θεωρώ ότι δικαιολογημένα κρατήθηκαν όλα αυτά τα λεπτά γιατί στο δεύτερο ημίχρονο δεν παίχθηκε καθόλου μπάλα».