Αρχική Αθλητικά νέα Μπάσκετ Βάζει νέους στόχους

Βάζει νέους στόχους

0
kolossos_kaod
Νέους στόχους πλέον βάζει ο Κολοσσός μετά το σημερινό διπλό στα Ιλίσια απέναντι στον Ηλυσιακό με σκόρ 70-76.Οι παίκτες του Βασίλη Φραγκιά και των συνεργατών του παίζοντας με πάθος και σοβαρότητα σε όλο το παιχνίδι πανηγύρισαν άλλη μια σημαντική νίκη και οριοθετούν νέους στόχους στο πρωτάθλημα της Α1.Ο Κολοσσός μπήκε στο παρκέ με αποφασιστικότητα και πάθος και από την αρχή έδειξε τις διαθέσεις του στους γηπεδούχους.Στο πρώτο δεκάλεπτο πήρε διαφορά 7 πόντων     (15-22).Στο επόμενο δεκάλεπτο η διάθεση των <<θαλασσί>> δεν άλλαξε και η διαφορά ανέβηκε κι άλλο 32-43 μετά από καλάθι και φάουλ του Χάτεν.Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι ήταν πιο αποφασιστικοί και μείωσαν αρκετά την διαφορά 46-48 και λίγο αργότερα πέρασαν μπροστά 54-53.Ο Κολοσσός όμως ήταν αυτός που πήρε ξανά το προβάδισμα στο τέλος του δεκαλέπτου 54-56.Οι δυο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ στο τελευταίο δεκάλεπτο.Η καλή άμυνα και η εμπειρία των παικτών του Βασίλη Φραγκιά όμως για άλλη μια φορά έδωσε το σπουδαίο διπλό στην ομάδα.Τελικό σκορ 70-76. Πρώτος σκόρερ ήταν ο Χόπσον με 18 πόντους και 2 τρίποντα και τον ακολούθησαν, ο Μπόικιν με 16 και 2 τρίποντα και ο Χάτεν με 14 πόντους και 1 τρίποντο.Ο Ρούμπεν Μπόικιν δήλωσε στο news12.gr:<<Ήταν ένα δύσκολο παιχνίδι σε μια δύσκολη έδρα.Εμείς παίξαμε αρκετά καλά αφού ήμασταν διαβασμένοι και κατάλληλα προετοιμασμένοι για το συγκεκριμένο παιχνίδι.Στο τρίτο δεκάλεπτο κολλήσαμε για λίγο στη ζώνη των αντιπάλων.Όμως στο τελευταίο δεκάλεπτο παίξαμε καταπληκτική άμυνα και πήραμε αυτό που θέλαμε.Συγχαρητήρια στους συμπαίκτες μου και στο προπονητικό team και αφιερώνουμε την νίκη αυτή στους φιλάθλους μας>>.