Αρχική Αθλητικά νέα Μπάσκετ Βαριά ήττα για Κολοσσό στο Ρέθυμνο

Βαριά ήττα για Κολοσσό στο Ρέθυμνο

0

Βαριά ήττα γνώρισε ο Κολοσσός στο Ρέθυμνο καθώς έχασε από την ομόνυμη ομάδα με 89-61, για την 14η αγωνιστική της Α1 Basket League.

Από το πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι πήραν μια διαφορά 9 πόντων πηγαίνοντας στα αποδυτήρια προηγούμενοι με 43-34. Στην τρίτη περίοδο οι Ρεθυμνιώτες αύξησαν κατά πολύ την διαφορά στο +22 (65-43), αφού η ομάδα μας όλο το δεκάλεπτο είχε πρόβλημα στην επίθεση πετυχαίνοντας μόλις 9 πόντους. Στο τελευταίο δεκάλεπτο η ομάδα του Νίκου Βετούλα πήρε το προβάδισμα ακόμα και στους “30” . Τελικά οι “θαλασσί” δεν μπόρεσαν να αντιδράσουν με το 89-61 να είναι το τελικό αποτέλεσμα.

ΟΙ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Καρακατσούνης, Γεωργιάδης, Παφίλης

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 22-19, 43-34, 65-43, 89-61

ΡΕΘΥΜΝΟ (Βετούλας): Γκούντγουιν 14 (5/5 δίποντα, 1/2 τρίποντα, 5 ριμπάουντ), Κώττας 7, Μούντι 18 (4/9 τρίποντα), Μόρισον 9 (1), Άρμστεντ 11 (1/3 τρίποντα, 6 ριμπάουντ, 7 ασίστ), Ντάνιελς 10 (1), Χριστοδούλου 3, Στεφανίδης 2, Δραγάτης, Θεοδωρίδης, Λι 6, Γιαννόπουλος 9 (3).

ΚΟΛΟΣΣΟΣ (Λυκογιάννης): Χάρις 14 (2), Σχίζας 9 (1/1 τρίποντο, 6 ριμπάουντ), Μπρέι 6, Ράιτ 8 (7 ριμπάουντ), Γουέρ 6 (1/8 σουτ), Τζόουνς 13 (5/9 δίποντα, 3/3 βολές σε 15 λεπτά), Γεωργαλής, Μπιλλής, Αγγελάκος 3 (1), Σταμάτης, Παπαδάκης, Τσαλμπούρης 2.