Αρχική Εφηβικό Εφηβικό: Μοιράστηκαν βαθμούς και εντυπώσεις

Εφηβικό: Μοιράστηκαν βαθμούς και εντυπώσεις

0

Ισόπαλο 2-2 τελείωσε το παιχνίδι ανάμεσα στον Απόλλωνα Κ. και το Αρένα στο γήπεδο Καλυθιών για την 12η αγωνιστική του Εφηβικού πρωταθλήματος της ΕΠΣΔ. Ωστόσο, άφησε πολύ πικρή γεύση για τους φιλοξενούμενους καθώς “φωνάζουν” για τα πολλά λεπτά των καθυστερήσεων που κράτησε ο διαιτητής, κατά την διάρκεια των οποίων μάλιστα δέχθηκαν το γκολ της ισοφάρισης. Υποστηρίζουν ότι τα λεπτά που κρατήθηκαν ήταν υπερβολικά πολλά σε σχέση με τις αλλαγές που έγιναν.

Το σκορ άνοιξε ο Θύμιο στο 6΄ με απευθείας εκτέλεση φάουλ, για να έρθει ένα λεπτό αργότερα ο Ιντρίζι να κάνει το 1-1. Στο 41΄ μετά από ωραία κάθετη πάσα του Ρουτζιέρη ο Αναστασάκης με πλασέ έδωσε και πάλι το προβάδισμα στην ομάδα του. Το τελικό 2-2 διαμόρφωσε ο Σαββούλης με σουτ μέσα από την περιοχή.

Το παιχνίδι διαιτήτευσε ο Αυγενικού Θ (Θεοδωρής, Ζαρίδας)

ΑΠΟΛΛΩΝ Κ.: Κουμαριανός, Χύσα, Κασταμούλας, Νερατζάκης, Πετράς, Καμπούρης, Ζευκίδης, Δούης, Σαββούλης, Καβουσανάκης, Ιντρίζι. Έπαιξαν και οι Ντένας, Νεραντζάκης, Κότζια, Κώστας
ΑΡΕΝΑ: Μίνκοφ, Κονόμι, Ισκάς, Κίτσος, Κωνσταντινίδης, Κάτσο, Βαρδόπουλος, Παπαπαύλου, Ρουτζιέρης, Αναστασάκης, Θύμιο. Έπαιξαν και οι Σκούλουκας, Διάκου, Διονυσακόπουλος, Ζαννετίδης, Χατζηστεφανής, Καρβουνιάρης, Σελλαντζή