Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Β' Δωδεκανήσου «Τσίμπησε» πολύτιμο βαθμό!

«Τσίμπησε» πολύτιμο βαθμό!

0
nireas tilos

Έναν πολύτιμο βαθμό στη «μάχη» της παραμονής «τσίμπησε» ο ΑΣ Τήλος από τον Άγιο Ισίδωρο. Το παιχνίδι έγινε στο γήπεδο Κοσκινού (0 – 0) με τους γηπεδούχους να παίζουν καλύτερα σε όλο το δεύτερο ημίχρονο, διάστημα στο οποίο πίεσαν πολύ χωρίς να μπορούν όμως να βρουν τον δρόμο προς την αντίπαλη εστία. Στο πρώτο ημίχρονο το παιχνίδι ήταν περισσότερο μοιρασμένο. Μπήκαν μάλιστα και δυο τέρματα τα οποία ακυρώθηκαν ως οφσάιντ. Ένα στο 25’ με τον Κωστίδη (είχε προηγηθεί απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κ. Σακελλάρη στο οριζόντιο) και ένα του Κώτσου στο 30’.
Το παιχνίδι διαιτήτευσε ο Δουλγέρης (Κοτσιλίτης, Τσέτσος)
ΑΓΙΟΣ ΙΣΙΔΩΡΟΣ: Χαλκιόπουλος, Γεωργάς, Δημητράκης, Αναστασάς, Σάββενας Μαν., Βονάκης, Μαούνης (60’ Σάββενας Κ.), Γεωργαλλής, Σάββενας Στ., Καρίκας (84’ Μόσχου Γ.), Κώτσος
ΑΣ ΤΗΛΟΣ: Καβουκλής, Οίκουτας, Ρούκο, Μακρής (46’ Ζγκούρος), Κωστίδης (80’ Μηλιός), Χριστοφής, Νικολής, Σακελλάρης Ηρ., Σακελλάρης Κωνστ., Γερογιάννης, Οικονόμου