Αρχική Αθλητικά νέα Βόλεϊ Τελχινίς – Φοίνικας σημειώσατε ‘Χ’

Τελχινίς – Φοίνικας σημειώσατε ‘Χ’

0

Μοιράστηκαν τις νίκες στις δύο κατηγορίες που συναντήθηκαν το σαββατοκύριακο η Τελχινίδα και ο Φοίνικας.

Το Σάββατο για το πρωτάθλημα Παγκορασίδων, μετά από ένα συναρπαστικό αγώνα, η ομάδα του Παραδεισίου νίκησε στην Κρεμαστή την Τελχινίδα Α΄ με 3-1 σετ.

Οι νικήτριες πήραν στις λεπτομέρειες τα δύο πρώτα σετ (με 28-26 και 26-24), έχασαν το 3ο με 18-25 και επικράτησαν με το ίδιο σκορ σ το 4ο σετ.

ΑΕΣΠ Φοίνικας – ΡΣΦΠ Τελχινίς Α  3-1 σετ σε 112΄(28-26 σε 31΄,26-24 σε 30΄,18-25 σε 25΄και 25-18 σε 27΄)

Φοίνικας (Λοΐζος Παπακωνσταντίνου) Κόρμπα, Κουκιά Ρ, Στρατάκη, Παντίδου, Κουκιά Καλ., Κουκιά Καθ., Μπαλάκη, Φούκα, Κουκιά Δ και Μαμαλίγκα

Τελχινίς: (Νίκος Τσιντομηνάς) Αριέτα Τερζίου, Πάολα Σουσάρι, Αλεξάνδρα Περγκίοκα, Μιχαέλα Βογιατζή, Μελίνα Τερζή, Δήμητρα Βαρτζιά, Μιχαηλία Λαζαρίδου, Άννα Καπετάν Γεωργίου, Δέσποινα Μαστόρου και Ευρυδίκη Μαθιουδάκη.

Διαιτητές ήταν ο Σάββας Πάττας και η Ανθούλα Δόση.

Την Κυριακή οι νεάνιδες της Τελχινίδας υποδέχτηκαν στο Βενετόκλειο τον Φοίνικα. Ήταν ο τελευταίος τους αγώνας για την α΄ φάση του φετινού πρωταθλήματος και οι περσινές πρωταθλήτριες νίκησαν 3-1 σετ και τερμάτισαν αήττητες στην 1η θέση.

ΡΣΦΠ Τελχινίς – ΑΕΣΠ Φοίνικας 3-1 σετ σε 98΄ (25-20 σε 28΄, 25-17 σε 22΄, 22-25 σε 24΄ και 25-20 σε 24΄)

Τελχινίς (Νίκος Τσιντομηνάς) Ντιλέκ Χουσεΐν, Φαμπιόλα Τερζίου, Ανθή Γκίκα, Κική Μυρωνίδου, Κατερίνα Δεληγιώργη, Μαριλιάνα Σούρδη, Ραφαηλία Κουφομανώλη (λ), Γιοζεφίνα Νταΐγια (λ), Αριέτα Τερζίου, Δέσποινα Κρητικού, Πάολα Σουσάρι, Εριέτα Μπατζία και Μελίνα Τερζή.

Φοίνικας: (Νίκος Αντωνιάδης) Στεργία Λάου, Γεωργία Μαλιωτάκη, Βηθλεέμ Μπαλάκη, Καλλιόπη Κουκιά, Δέσποινα Βόλα, Χρυσάνθη Κάππα, Μαρία Σαΐτη, Δέσποινα Κουκιά, Κυριακή Χατζηβάσιλα, Ειρήνη Αρχαγγελίτη, Καθολική Κουκιά και Μυρτώ Μαμαλίγκα.

Διαιτητές ήταν ο Σάββας Πάττας και η Μαρίνα – Βάγια Παπαβασιλείου.