Τα αποτελέσματα στο bridge

0
bridge2

Ο Αγωνιστικός Όμιλος Μπριτζ Ρόδου διοργάνωσε το εκδρομικό Εσωτερικό Πρωτάθλημα Ζευγών Όπεν 4ης Βαθμίδας με τις δύο ημερίδες να διεξάγονται στο Πνευματικό Κέντρο Ιωάννης Ζίγδης στην Λίνδο και την τελευταία ημερίδα στις αθλητικές εγκαταστάσεις του Ομίλου στον 1ο όροφο του κτηρίου Ακταίον.
Δικαίωμα συμμετοχής είχαν όλοι οι αθλητές που είχαν το Αγωνιστικό Δελτίο του 2013 της Ελληνικής Ομοσπονδίας Μπριτζ.
Η απονομή των Κυπέλλων στα ζεύγη έγινε μετά το τέλος της 3ης ημερίδας. Σε σύνολο 23 ζευγών οι βραβευθέντες είναι τα παρακάτω ζεύγη :
1ο ζεύγος Γενικής Κατάταξης: Γαρουφαλής Σ.Μ. – Κοφινάκος Π.
2ο ζεύγος Γενικής Κατάταξης: Καρακατσάνης Β. – Καρακατσάνης Η.
3ο ζεύγος Γενικής Κατάταξης: Τυραδέλλη Α. – Τριαντάφυλλος Ι.
1ο ζεύγος Κατηγορίας Όπεν: Καβαλάκης Ι. – Ράμος Ε.
1ο ζεύγος Κατηγορίας 1-11: Αναστάχας Λ. – Παυλούς Δ.
1ο ζεύγος Κατηγορίας 1-9 : Κώστογλου Κ. – Μπίνης Γ.
1ο ζεύγος Κατηγορίας 1-6 : Σιμάτη Μ. – Χατζησάββα Δ.
1ο ζεύγος Μεικτό : Δημητρά Σ. – Καλοπήτας Β.
1ο ζεύγος Γυναικών : Καραγιάννη Ρ. – Κούτρη Β.
1ο ζεύγος Μαθητών : Πλίγκος Ε. – Χατζηνικόλας Σ.
Την Τρίτη 17 Δεκεμβρίου συνεχίστηκε το τουρνουά ομάδων κατηγορίας 1-9 με την συμμετοχή 8 ομάδων. Τα αποτελέσματα μετά από τέσσερις αγώνες είναι ως εξής:
1. Η ομάδα Τσιμπιδάκη με τους αθλητές Τσιμπιδάκη Ε., Δουλγέρη Α., Γρηγορά Ν., Κουτσάκη Ι. με 96,26 Victory.
2. Η ομάδα Κολιάη με τους αθλητές Κολιάη Ε., Κολιάη Σ., Κώστογλου Κ., Μπίνη Γ. με 84,05 Victory.
3. Η ομάδα Τσελεπή με τους αθλητές Τσελεπή Λ., Αναστάχα Λ., Καλοπήτα Β., Φοιτό Σ., Κοψιά Ν., Περδικάρη Κ. με 80,91 Victory.
4. Η ομάδα Κουφού με τους αθλητές Κουφού Α., Βεργή Κ., Ανθούλας Κ., Βολονάκη Π., Ματθαίου Σ., Τσέτσερη Κ. με 74,32 Victory.
5. Η ομάδα Καραγιάννη με τους αθλητές Καραγιάννη Ρ., Δημητρά Σ., Χητά Ε., Τσαβαρή Ε. με 68,35 Victory.
6. Η ομάδα Αγαπητού με τους αθλητές Αγαπητού Σ., Παλογιαννίδη Μ., Μακέστα Σ., Μηνέττο Α. με 67,92 Victory.
7. Η ομάδα Χατζησάββα με τους αθλητές Χατζησάββα Δ., Σταυρή Μ., Μπονιάτη Δ., Σιμάτη Μ. με 46,92 Victory.8. Η ομάδα Πετρίδη με τους αθλητές Πετρίδη Β., Χατζηγεωργίου Δ., Καραγιουσούφ Τ., Παπαμιχαήλ Σ. με 40,27 Victory.

Την Πέμπτη 19 Δεκεμβρίου στον Όμιλο Αγωνιστικού Μπριτζ Ρόδου συνεχίστηκε το τουρνουά ομάδων κατηγορίας 1-16 με την συμμετοχή 10 ομάδων και τα αποτελέσματα μετά από τέσσερις αγώνες είναι ως εξής:
1. Ομάδα Βρούχου με τους αθλητές Βρούχο Ν., Ράμο Ε., Καβαλάκη Ι., Κελεπέρα Κ. με 78,21 Victory.
2. Ομάδα Λεριά με τους αθλητές Λεριά Ε., Σβίγγο Ι., Γιαννιού Μ., Σιμάτη Α. με 62,17 Victory.
3. Ομάδα Γιαλλούση με τους αθλητές Δανελλάκη Δ., Γιαλλούση Μ., Καλαβρέζο Ε., Τσαγκαλίδη Δ., με 58,98 Victory.4. Ομάδα Καρακατσάνη με τους αθλητές Καρακατσάνη Β., Καρακατσάνη Η., Τυραδέλλη Α., Τριαντάφυλλο Ι., Γιάκλο Κ. με 56,50 Victory.
5. Ομάδα Αγαπητού με τους αθλητές Αγαπητού Σ., Μακέστα Σ., Παλογιαννίδης Μ., Στεφανής Π., Μηνέττο Α. με 49,89 Victory.
6. Ομάδα Κουτσάκη με τους αθλητές Κουτσάκη Ι., Γρηγορά Ν., Δουλγέρη Α., Παληγιάννη Φ., Δημητρά Σ. με 46,39 Victory.
7. Ομάδα Πιρπιρή με τους αθλητές Πιρπιρή Δ., Κολιάη Ε., Κολιάη Σ., Μαυρονικόλα Ι. με 45,88 Victory.
8. Ομάδα Μπόνη με τους αθλητές Μπόνη Α., Τσαβαρή Ε., Χητά Ε., Παπαεμμανουήλ Δ. με 42,08 Victory.
9. Ομάδα Πεζανάκη με τους αθλητές Πεζανάκη Ν., Φυσίκα Π., Καραγιάννη Ρ., Κούτρη Β., Λαμπαδάκη Μ. με 38,47 Victory.
10. Ομάδα Πλίγκου με τους αθλητές Πλίγκο Ε., Χατζηνικόλα Σ., Καραγιουσούφ Τ., Βολτατζή Γ. με 21,43 Victory.

Την Παρασκευή συνεχίστηκε με την 5η ημερίδα το τουρνουά ζευγών κατηγορίας 1-6 και τα αποτελέσματα είναι ως εξής:

1. Ανθούλας Κ. – Βολονάκης Π. 61,90%
2. Σιμάτη Μ. – Χατζησάββα Δ. 60,32%
3. Χητά Ε. – Πετρίδης Β. 55,56%
4. Μπονιάτη Δ. – Σταυρή Μ. 49,21%
5. Μακέστας Σ. – Παλογιαννίδης Μ. 47,62%

Ο Αγωνιστικός Όμιλος Μπριτζ Ρόδου διοργανώνει εορταστικό Grand Prix Ζευγών 4η Βαθμίδας στις 10-11-12 Ιανουαρίου 2014 στις αθλητικές εγκαταστάσεις του Ομίλου στον 1ο όροφο του κτηρίου Ακταίον.
Για τα νικητήρια ζεύγη, πέραν των προβλεπόμενων από τους κανονισμούς της Ε.Ο.Μ. βαθμών διάκρισης(μαύρων- χρυσών- πλατινένιων 4ης Βαθμίδος) θα απονεμηθούν ασημένια αθλοθετημένα Κύπελλα από τον Όμιλο με την σειρά εμφάνισής τους στο συγκεντρωτικό φύλλο αγώνος ατομικά. Σε περίπτωση ισοβαθμίας το Κύπελλο το κερδίζει αυτός που έχει τα λιγότερα μαύρα στην βαθμολογική λίστα της Ε.Ο.Μ.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα θα τα βρείτε στο σάιτ της Ελληνικής Ομοσπονδίας Μπριτζ www.hellasbridge.org

Κούτρη Βασιλική