Αρχική Αθλητικά νέα Στο δεύτερο ημίχρονο “καθάρισε” και την Νίκη Γαλατσίου!

Στο δεύτερο ημίχρονο “καθάρισε” και την Νίκη Γαλατσίου!

1

Σε παιχνίδι για γερά νεύρα εξελίχθηκε η αναμέτρηση του Σταυρού Καλυθιών απέναντι στην Νίκη Γαλατσίου το οποίο έληξε 3-4 για την 11 αγωνιστική της Γ’ Εθνικής Γυναικών. Οι Καλυθινές στο πρώτο ημίχρονο μπήκαν χαλαρά, με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου δέχθηκαν γκολ, “ξύπνησαν” και απάντησαν! Η ανακοίνωση του Σταυρού Καλυθιών:

“Σε ματς για γερά νεύρα εξελίχθηκε το παιχνίδι μας με τη Νίκη Γαλατσίου!
Σε ένα γήπεδο με άσχημο πλαστικό χλοοτάπητα και με τη θερμοκρασία να έχει ξεπεράσει του 27 βαθμούς η ομάδα μας κατάφερε να πάρει τελικά την πολυπόθητη νίκη κόντρα στη μέτρια εμφάνιση της!
Η ομάδα μας μπήκε χαλαρά στην έναρξη του παιχνιδιού και έτσι ολόκληρο το πρώτο ημίχρονο κύλησε χωρίς κάποια σπουδαία φάση!
Στο δεύτερο ημίχρονο ύστερα απο το γκολ που σημείωσε πρώτη η Νίκη Γαλατσίου η κατάσταση άλλαξε. Η ομάδα μας έχασε αρκετές κλασσικές ευκαιρίες για να πάρει εύκολα το ματς και κάπως έτσι διαμορφώθηκε το τελικό 3-4 υπέρ μας!
Τα γκολ έβαλαν :
1 Κουφάλλη (πέναλτυ)
2 Κωνσταντίνου
1 Ταχραμάνη

Σύνθεση:
Ζουγανέλη , Μάστορα , Γκρέκου , Λάμπρου ( Ταχραμάνη) , Βογιατζή , Κτενα (Βασιλειάδου) , Κωνσταντίνου , Κουφάλλη , Μανωλακούδη , Φλεβάρη , Μαλλιάκα!

Η διοίκηση της ομάδας μας ευχαριστεί θερμά τη διοίκηση της Νίκης Γαλατσίου για τη φιλοξενία!”