Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Β' Δωδεκανήσου Η Δόξα πήρε το “τρίποντο”!

Η Δόξα πήρε το “τρίποντο”!

0
doksa_aspida1

Τους τρεις βαθμούς της νίκης πρόσθεσε στο ενεργητικό της η Δόξα Καρδάμαινας, που επικράτησε στην Αντιμάχεια 1-0 της Ομόνοιας Γενναδίου.  Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο σκορ με τέρμα του Παντελή στο 39΄ και από κει και πέρα κατάφεραν να κρατήσουν το υπέρ τους αποτέλεσμα, παίρνοντας σημαντική νίκη.
ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ
1′ Ωραία ενέργεια και σουτ του Τρακόσα λίγο άουτ
12′ Εκτέλεση κόρνερ από τον Μπαιράμη Σκ.Θ ο Καρασάββας έπιασε την πρώτη κεφαλιά ο Μπαιράμης Ι πετάχτηκε με προβολή στην μικρή περιοχή και έστειλε την μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Χατζηνικολάου.
17′ Εκτέλεση κόρνερ από τον Στογιανόφσκι άστοχη έξοδος του Χατζηνικολάου κεφαλιά του Καρασάββα Κ σε κενό τέρμα πέρασε πάνω από τα δοκάρια.
28′ Ωραία ενέργεια και σουτ από τον Μπαιράμη Σκ.θ απέκρουσε στην δεξιά του γωνία ο Χατζηνικολάου.
39′ Εκτέλεση κόρνερ από τον Τσιτσιλιάγκο ο Παντελής πήδηξε ψηλότερα όλων και με καρφωτή κεφαλιά έκανε το 1-0.
41′ Σέντρα του Τσίκν από τα δεξιά κεφαλιά του Τσιτσιλιάγκου λίγο πάνω από τα δοκάρια του Χατζηκώστα..
48′ Σέντρα του Χατζηπαναγιώτη από τα δεξιά κεφαλιά του Τσιτσιλιάγκου λίγο άουτ.
52′ Σέντρα του Τσίκνη από τα δεξιά ο Τρακόσας κοντρόλαρε την μπάλα μέσα από την περιοχή το σουτ του κατέληξε άουτ.
68′ Σουτ του Παντελή από πλάγια θέση απέκρουσε ο Χατζηκώστας.
77′ Ωραία ατομική ενέργεια από τον Καρασάββα Κ απέκρουσεο  Χατζηνικολάου.
79 Εκτέλεση φάουλ από τον Κέππα κεφαλιά του Τσιτσιλιάγκου στο οριζόντιο δοκάρι.
89′ Σουτ του Λαμάι Μάριο λίγο έξω από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Χατζηκώστα.
Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:
Δόξα Καρδάμαινας:Χατζηνικολάου,Τσίκνης,Λαμάι Μάριος,Χατζησεβαστός Χ(60΄Νίτα),Κουζούκας,Λαμάι Μάρτιν,Παντελής,Κέππας(86′ ο Χατζησεβαστός Σ),Τρακόσσας,Χατζηπαναγιώτης(65′ Χρυσόπουλος),Τσιτσιλιάγκος
Ομόνοια Γενναδίου:Χατζηκώστας,Πιζήμολας Κ,Χατζηκώστας Κ,Στογιανόφσκι,Μπαιράμης Σκ.Θ(51′ Καρασάββας Π),Πιζήμολας Σ,Πιζήμολας Ι(81′ ο Μπέσσας),Μπαιράμης Σκ.Μ,Καρασάββας Κ,Μπόουσμαν,Μπαιράμης Ι.
Διαιτητές:Κατσιδώνης,Φραγκιαδάκης,Γεωργιόπουλος.