Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Β' Δωδεκανήσου Ψεκάστε, σκουπίστε, τελειώσατε!

Ψεκάστε, σκουπίστε, τελειώσατε!

0
kolossos thiella

Ένα ευχάριστο απόγευμα πέρασε η ομάδα του Κολοσσού Κάστρου η οποία κέρδισε στο γήπεδο των Αγίων Αποστόλων με 6 – 1 τον Ατρόμητο Διμυλιάς και πρόσθεσε ένα εύκολο «τρίποντο» στο ενεργητικό της. Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι σε όλη την διάρκεια του παιχνιδιού και δεν συνάντησαν δυσκολίες για να πάρουν τους τρεις βαθμούς. Είναι χαρακτηριστικό ότι τα πέντε από τα συνολικά έξι τους τέρματα τα σημείωσαν στη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου. Και μόνο αυτό τα λέει όλα.
Μόλις στο 4’ ο Αγγελάκης με σουτ έκανε το 1 – 0 (η μπάλα βρήκε και το αριστερό δοκάρι), ενώ στο 11’ ο Ραφτόπουλος από κοντά πέτυχε το 2 – 0. Στο 31’ ο Αγγελάκης με πλασέ πέτυχε το 3 – 0 και στο 34’ ο Κατσούλης με σέντρα σουτ έκανε το 4 – 0 για να έρθει ακόμα ένα γκολ πριν τελειώσει το ημίχρονο (5 – 0) με πέναλτι του Έλληνα. Την εσχάτη των ποινών κέρδισε ο Καρπαθάκης που ανατράπηκε μέσα στην περιοχή. Στο 54’ ο Λολάκης με σουτ έκανε το 5 – 1 και στο 69’ ο Έλληνας με απευθείας εκτέλεση φάουλ από μακρινή απόσταση διαμόρφωσε το τελικό 6 – 1.
Διαιτητής ήταν ο κ. Παπαβασιλείου και «βοηθοί» του οι κ. Μιχάλης Φραγκίνης και Δημήτρης Βουτσάς.
ΚΟΛΟΣΣΟΣ: Σ. Καρπαθάκης, Κατσούλης, Αγγελάκης (39’ Μαλλιάκας), Ν. Καρπαθάκης (39’ Κυριακάκης), Χατζησεβαστός, Κώστας, Έλληνας, Ραφτόπουλος (48’ Οικονομίδης), Αντωνούρης, Ξ. Μαννάκης, Ε. Μαννάκης
ΑΤΟΜΗΤΟΣ: Διακοδημητρίου, Αρφαράς (46’ Θυριάκης), Κρητικός, Γεωργαντάς, Ζουρούδης, Γουμαράς, Σπαχιού (53’ Ε. Γιορδαμνής), Ν. Καντίνος, Μαγγίδης, Θ. Καντίνος, Λολάκης