Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Α' Δωδεκανήσου Πεντάσφαιρος ο Ιάλυσος! (pics)

Πεντάσφαιρος ο Ιάλυσος! (pics)

0
ialisos aera1

Με το επιβλητικό (5-0) επικράτησε ο ΓΑΣ Ιάλυσος του Α.Ε.Ρ.Α. στο Οικονομίδειο Γυμναστήριο Ιαλυσού για την 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Ά Κατηγορίας Δωδεκανήσου( Blue star Ferries). Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι σε όλη την διάρκεια του παιχνιδιού και επέβαλαν τον ρυθμό τους από τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης. Το σκορ άνοιξε για τους γηπεδούχους στο (15’) ο Μαθιός έπειτα από ωραία σέντρα του Μπινγκό για να έρθει (10’) λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο (25’) ο Φυλακούρης με ωραία κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ του Χατζηλιόντα να πετύχει το (2-0) σκορ με το οποίο οδηγήθηκαν οι δύο ομάδες στα αποδυτήρια. Στην επανάληψη η εικόνα του παιχνιδιού δεν άλλαξε και στο( 63’) μετά από κάθετη μπαλιά του Παφιάκη ο Γκινής με πλασέ έκανε το σκορ (3-0).Στο (69)’ ήταν η σειρά του Παναγιώτη Μαθιού να μπει στην λίστα των σκόρερ καθώς μετά από ωραία συνεργασία των συμπαικτών του βγήκε απέναντι από τον τερματοφύλακα Τύρελη τον οποίο απέφυγε και σε κενή εστία πέτυχε το( 4-0).Τον χορό τον γκολ έκλεισε στο (72’) ο Καρπαθάκης με δυνατό διαγώνιο σουτ μέσα από την μεγάλη περιοχή. Να σημειωθεί πως στο (55)’ αποβλήθηκε για τους φιλοξενούμενους ο Τσαγκάρης με απευθείας κόκκινη κάρτα για εξύβριση στον «βοηθό» διαιτητή.
Φάσεις και γκολ
2’ Κόρνερ του Γκινή κεφαλιά του Μαλλιάκα λίγο άουτ.
7’Σέντρα του Γκινή κεφαλιά του Χατζηφούντα , δύσκολα ο Τύρελης σε κόρνερ.
15’ Σέντρα του Μπινγκό κεφαλιά του Μαθιού( 1-0).
17’ Πλασέ του Χατζηφούντα λίγο άουτ.
23’ Χαμένο τετ-τα-τετ του Χατζηφούντα.
24’ Κόρνερ του Χατζηλιόντα κεφαλιά του Φυλακούρη (2-0).
35’ Σέντρα του Παφιάκη πλασέ του Μαθιού άουτ.
42’ Σούτ του Μάθιού η μπάλα κόντραρε στον Τσαγκάρη και κατέληξε στο δοκάρι του Τύρελη.
55’ Απευθείας κόκκινη στον Τσαγκάρη για εξύβριση στον πρώτο «βοηθό».
63’ Ασίστ του Παφιάκη στον Γκινή ο οποίος με πλασέ πέτυχε το (3-0).
65’ Κοντινή κεφαλιά του Χατζηφούντα, δύσκολη επέμβαση του Τύρελη.
69’ Ωραία ενέργεια του Μαθιού, πλασέ σε κενή εστία( 4-0).
72’ Διαγώνιο σουτ του Καρπαθάκη μέσα από την μεγάλη περιοχή (5-0).
81’ Χαμένο τετ-τα-τετ του Παφιάκη.
Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο κ. Παπαβασιλείου με «βοηθούς» τον κ. Μοσχάτο και την κ. Πίτσαρη.
ΙΑΛΥΣΟΣ: Λουτριώτης, Μαλλιάκας (70’ Σαχίνης), Χατζηπέτρος, Μπινγκό, Ρεκλείτης, Χατζηλιόντας, Χατζηφούντας (73’Γιανακόπουλος), Μαθιός, Παφιάκης, Γκινής (65’ Καρπαθάκης)
ΑΕΡΑ: Τύρελης, Ανδρεόπουλος, Ζωάννου, Χρυσοβέργης, Γιανακάκης, Καππάκας, Κοντάρης ( 85’Γιακουμάκης Στ.), Πλύγκος, Τσιντάρης (77’ Γιακουμάκης Μ.), Λυριστής (58’ Παπασωτηρίου), Τσαγκάρης