0
veteranos_xatziemannouil

Από τον σύλλογο βετεράνων αθλητών Κω «ο Φειδιππίδης» πήραμε και δημοσιεύουμε το παρακάτω δελτίο τύπου:
«Ο Σύλλογος μας τιμώντας τον Σύνδεσμο Βετεράνων Αθλητών στίβου Κρήτης ,

αποδέχθηκε την πρόσκλησή τους και με ιδιαίτερη τιμή και χαρά συμμετείχε με έναν Αθλητή τον κ. Χατζηεμμανουήλ Κωνσταντίνο στα 100 μέτρα και στα 400 μέτρα , στο Γ΄ Παγκρήτιο Πρωτάθλημα Βετεράνων αθλητών στίβου και Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ρίψεων στις 27 Οκτωβρίου 2012 που διεξήχθη στο Ε.Α.Κ. Ελευθερίας Ηρακλείου , όπου και κατέκτησε Δύο Χρυσά Μετάλλια.

Οι διοργανωτές του απένειμαν και Κύπελλο διότι οι επιδόσεις του ήταν υψηλού επιπέδου βάσει της ηλικιακής κατηγορίας στην οποία ανήκει.

Ο κ. Κωνσταντίνος Χατζηεμμανουήλ είναι για όλους εμάς τους αθλητές και τις αθλήτριες του Σ.Ε.Β.Α.Σ Κω ο Φειδιππίδης το πρότυπο του Ανθρώπου που χαρακτηρίζεται από το ήθος , την ευγένεια και την αγάπη για τις Αξίες και τα Ιδεώδη της ζωής.»