Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Α' Δωδεκανήσου Πανηγυρική πρόκριση του Πολυβώτη

Πανηγυρική πρόκριση του Πολυβώτη

2
polivotis

Πανηγυρική πρόκριση στην επόμενη φάση του κυπέλλου της Δωδεκανήσου πήρε ο Πολυβώτης. Η ομάδα της Νισύρου επικράτησε μέσα στην Κάλαθο του τοπικού Ταξιάρχη με 5 – 0 και πλέον καλείται να παίξει με τον Αστέρα Παστίδας στη Νίσυρο στο πλαίσιο της β΄ φάσης του θεσμού. Ο Πολυβώτης ήταν πολύ καλύτερος σε όλη την διάρκεια του αγώνα και η νίκη του κρίνεται απόλυτα δίκαιη. Στο πρώτο ημίχρονο ο Πολυβώτης ήταν ήδη μπροστά στο σκορ με 2 – 0 με γκολ του Χατζηνικολάου και του Παπαδάκη ο οποίος μάλιστα αφιέρωσε το γκολ στη γυναίκα του που πρόσφατα έφερε στον κόσμο την κόρη τους. Στην επανάληψη πέτυχε ένα γκολ ο Κάσδαγλης και άλλα δυο ο Χαρτοφύλλης.
Με την ομάδα της Νισύρου, έπαιξαν οι εξής:
ΠΟΛΥΒΩΤΗΣ: Καλογεράτος, Καραγιάννης, Κουκουβίνος, Καρακωνσταντής, Χαρίτος, Φωτεινής (65’ Καραγιάννης του Παντελή), Ντάτης, Παπαδάκης (75’ Ορσάρης), Κάσδαγλης (80’ Χαρτοφύλλης Προκόπης), Σβύνος, Χατζηνικολάου