Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Α' Δωδεκανήσου Ο πρώτος βαθμός του Σταύρου!

Ο πρώτος βαθμός του Σταύρου!

0
stavrou

Τον πρώτο του βαθμό στο πρωτάθλημα πήρε ο Ηρακλής Λάρδου ο οποίος έχοντας για πρώτη φορά στον πάγκο του τον Ανδρέα Σταύρου, αναδείχθηκε ισόπαλος με σκορ 1 – 1 στο γήπεδο της Μαλώνας με την Αναγέννηση Ιάλυσος. Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν πιο δυνατά το παιχνίδι και επέβαλαν τον ρυθμό τους στο πρώτο ημίχρονο. Στην επανάληψη ανέβηκαν οι φιλοξενούμενοι και πήραν αυτοί τα ηνία του αγώνα. Ο Πέρρος στο 28’ με σουτ έκανε το 1 – 0 αλλά στο 60’ ο Γεωργαλλής με πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 1 – 1.
Ηρακλής Λάρδου: Μουστάκας, Παπαιωάννου, Διακολουκάς (53’ λ.τ. Παπασταματίου), Νικολής, Κακλαμάνος, Β. Χαρίτος (82’ Φαρμακαλής), Μ. Χαρίτος, Πέρρος, Σ. Ευαγγελίδης, Γ. Ευαγγελίδης (46’ Μπούλαρης), Μπενούρ
Αναγέννηση Ιάλυσος: Καστανάκης, Σάλιβαν, Πιτσουρδάκης, Σταυλάς, Αθηναίος, Κρομμύδας, Καρπαθάκης (54’ Στεργιόπουλος), Γαιτάνος (70’ λ.τ. Αρ. Γεωργαλλής), Αξιώτης, Παφιάκης, Α. Γεωργαλλής (70’ λ.τ. Λουκίσσας)