Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Α' Δωδεκανήσου Σπουδαία νίκη του ΑΕΡΑ

Σπουδαία νίκη του ΑΕΡΑ

0
aera_omada

Μεγάλη νίκη μέσα στο Βάτι πέτυχε ο ΑΕΡΑ. Οι «κόκκινοι» του Βαγγέλη Χοσάδα, επικράτησαν του τοπικού Διαγόρα με 2 – 0 και πιστοποίησαν ότι βρίσκονται σε άνοδο το τελευταίο διάστημα. Ενώ στο πρώτο ημίχρονο, το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο, στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν ρυθμούς και άνοιξαν το σκορ στο 59’ με πλασέ του Κυριαζή. Ο Γιώργου στο 69’ με σουτ. «σφράγισε» τη νίκη της ομάδας του (2 – 0). Σημειώνεται ότι στο 5’ ο Στεργαλάς και στο 17’ ο Σπυριδάκης είχαν σουτ στο δοκάρι. Στο 45’ ο Πάνος και στο 50’ ο Παπαδόπουλος είχαν την ίδια τύχη για τους γηπεδούχους ισοφαρίζοντας τα δοκάρια.
Στο 85ο λεπτό αποβλήθηκε ο Σαμαράς με δεύτερη κίτρινη κάρτα.
Διαγόρας Βατίου: Αναστασάς, Μέντος, Ροδίτης (65’ Γιαννακόπουλος), Ζωάννου, Μαγκαφάς (75’ Μικιού), Πάνος, Ζουρούδης (80’ Παπάς), Καρπαθάκης, Αρφαράς, Αιντενίζ, Παπαδόπουλος
ΑΕΡΑ: Κουμνάκης, Γαργάλης, Γιαννίκος, Σπυριδάκης, Συμεωνίδης, Σαμαράς, Γιώργου (85’ Διακίδης), Μοσχής (80’ Κατσαρής), Κυριαζής (65’ Διακάκης), Στεργαλάς, Λυριστής