Αρχική Uncategorized O Κλεάνθης το εισιτήριο

O Κλεάνθης το εισιτήριο

0

Την πρόκριση για τα προημιτελικά του θεσμού του Κυπέλλου Δωδεκανήσου πήρε ο Κλεάνθης, αφού κέρδισε τον Ηρακλή Μ. με 3-1 εντός έδρας. Επόμενος αντίπαλος για τους «ροσονέρι» θα είναι ο ΔΙ.ΑΣ. .

Οι γηπεδούχοι μπήκαν καλύτερα στο ματς παίρνοντας το προβάδισμα στο σκορ στο 18΄. Ο Μπαούρης μπήκε μέσα στην περιοχή από τα αριστερά, έκανε το πλασέ με τη μπάλα να βρίσκει στον Τσούφιο και στην συνέχεια στα δίχτυα για το 1-0. Πέντε λεπτά μετά ο Γεωργαλλής έπειτα από την πάσα του Χατζηκοσμά διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Στο 42΄ οι Μαριτσενοί κατάφεραν να αντιδράσουν και με το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Παπακωνσταντή έγινε το 2-1. Το τελικό 3-1 που εν τέλει έδωσε την πρόκριση στον Κλεάνθη έκανε ο Πελέκης στο 53΄με σουτ. Τα εναπομείναντα λεπτά ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα.

Το παιχνίδι διαιτήτευσε ο κ. Δουλγέρης (Τσέτσος, Σταυρούλιας)

ΚΛΕΑΝΘΗΣ: Καστανάκης, Κρομμύδας (58΄ Μπερετούλης), Αλεξανδρίδης (84΄ Θάνος), Κορκίδας, Χατζηκοσμάς (72΄ Εξουζίδης), Ατσίδης, Γεωργαλλής, Θεοδοσιάδης, Μπαούρης, Πελέκης (63΄ Γιατσιάτσος), Γιαννίκος

ΗΡΑΚΛΗΣ Μ.: Σκυλλάς, Λερογιάννης, Παπαδημήτρης, Τσούφιος, Κούρος, Λενιού, Βασιλώττος Ε., Παπακωνσταντής (88΄ Αναγνώστου), Ανδρεόπουλος (71΄ Σιαμαντούρας), Αμπελάς (62΄ Βασιλώττος Χ.), Μπιλιάς