Αρχική Αθλητικά νέα Μπάσκετ Μπήκε και πάλι σε περιπέτειες…(pics)

Μπήκε και πάλι σε περιπέτειες…(pics)

0
kolossos patra

Σε μπελάδες μπήκε και πάλι ο Κολοσσός ο οποίος ηττήθηκε στη Ρόδο από τον Απόλλωνα Πάτρας με 84 – 82. Οι Πατρινοί εξακολουθούν να είναι οι …κακοί δαίμονες των «θαλασσί» από τους οποίους δεν έχουν ηττηθεί ποτέ! Οι φιλοξενούμενοι «έτρεξαν» ένα εντυπωσιακό 9 – 0 στα τελευταία λεπτά και κατόρθωσαν να πάρουν το προβάδισμα στο σκορ περίθπου ένα λεπτό πριν από το φινάλε του αγώνα! Ο Στεφανίδης προσπάθησε με τρίπντο στην εκπνοή να δώσει μια μεγάλη νίκη στην ομάδα του αλλά αστόχησε. Οι φιλοξενούμενοι είχαν στην μεγαλύτερη διάρκεια του παιχνιδιού το προβάδισμα όμως ο Κολοσσός κατάφερε να βελτιωθεί από το τρίτο δεκάλεπτο και μετά παίρνοντας μάλιστα και το προβάδισμα. Δυστυχώς για αυτόν όμως οι παίκτες του δεν μπόρεσαν να έχουν το απαιτούμενο καθαρό μυαλό έως και το τέλος.
Τα δεκάλεπτα του αγώνα: 22-19, 40-53 (ημίχρονο), 53-66, 82-84.
Κολοσσός Ρόδου (Πρίφτης): Παπαντωνίου, Καρ, Γεωργαλής 7, Κόμματος, Σμιθ 23 (12 ριμπάουντ), Στεφανίδης 8 (1), Σίμπσον 11, Τσάμης 24 (3) (7ασίστ), Όσμπι 6, Νάτζφεϊ 3 (1)
Απόλλων Πατρών (Βετούλας): Ρος 14 (1), Αργυρόπουλος 2, Καπερώνης, Ντάνιελ 2, Ουίλσον 18 (3), Λιανός 4, Οικονομόπουλος, Πέτροβιτς 6 (2), Πελεκούδας 1, Μιλουντίνοβιτς 15 (2), Μπολντς 22 (3) (8ριμπ)

{yoogallery src=[/images/stories/fotos/sezon2013_2014/basket/kolossos_patra/] width=[150] height=[150]}