Αρχική Αθλητικά νέα Βόλεϊ Μια νίκη πριν το όνειρο!

Μια νίκη πριν το όνειρο!

0
telxinida samos2

Με νίκες συνέχισε χθες τους αγώνες της στη Σάμο η Τελχινίδα. Στο 3ο της αγώνα για την Τελική Φάση της Ζ΄ Περιφέρειας που πραγματοποιείται από 22-27 Απριλίου στο Βαθύ, κέρδισε με 3-0 σετ τον ΑΟ Μυτιλήνης και τώρα με νίκη στο τελευταίο ματς με την Αναγέννηση Σάμου ανακηρύσσεται πρωταθλήτρια Αιγαίου.
Στον χθεσινό αγώνα οι πρωταθλήτριες Δωδεκανήσου, αισθητά επηρεασμένες από την υπερπροσπάθεια που κατέβαλαν στο προχθεσινό 3-2 απέναντι στη Χίο, δεν απέδωσαν καλά στα δύο πρώτα σετ και δυσκολεύτηκαν να τα κατακτήσουν. Στο 3ο σετ, όμως, φάνηκε η διαφορά δυναμικότητας των δύο ομάδων και η Τελχινίδα πήρε ακόμη μια νίκη που την διατήρησε στην κορυφή της βαθμολογίας.
ΡΣΦΠ Τελχινίς – ΑΟ Μυτιλήνης Λέσβου 3-0 σετ σε 74΄(25-20 σε 25΄, 25-22 σε 26΄ και 25-13 σε 23΄)
Τελχινίς: (Νίκος Τσιντομηνάς) Ελένη Μητροπούλου, Ελισάβετ Αμορανίτη, Αγλαΐα Σκορδά, Ματίνα Γιαννέλη, Μαρία Βρατσάλη, Χρυσάνθη Μαθιουδάκη, Κέλυ Δαουτοπούλου, Κωνσταντίνα Λορένζου, Αγάθη Μπόνη, Λένα Πολυτάνου και Νικολέτα Αμορανίτη (λίμπερο).
ΑΟ Μυτιλήνης: (Στρατής Μυρογιάννης) Αντώνη, Κρεμμύδα, Χρόνη, Κουκρύτα, Βάρνα, Χατζηπαυλή, Τίτση, Τσιβγαδέλη, Αυαγιάννη, Ευαγγελίδη, Τζανάκη (λίμπερο) και Γιαβρίμη (λίμπερο),
Τον αγώνα διαιτήτευσαν η Μαρία Οικονόμου η Παναγιώτα Ράντσιου και η Μαρία – Χριστίνα Χαμπιλού.
Στο άλλο ματς, η Αναγέννηση Σάμου νίκησε τον Φοίνικα Σύρουμε 3-0 σετ (25-13, 25-19, 25-22).