Αρχική Αθλητικά νέα Βόλεϊ Με το δεξί το Ροδίων Άθλησις!

Με το δεξί το Ροδίων Άθλησις!

0
rodion aopalini1

Με το …δεξί ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της στη Μυτιλήνη στα παιχνίδια μπαράζ για την διεκδίκηση της ανόδου στη Β’ Εθνική η ανδρική ομάδα βόλεϊ του Ροδίων Άθλησις. Η πρωταθλήτρια Δωδεκανήσου κατάφερε να κερδίσει με 3 – 1 σετ τον Μέγα Αλέξανδρο σε παιχνίδι που έγινε στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής. Η ροδίτικη ομάδα μπήκε μουδιασμένα από την ταλαιπωρία του ταξιδιού και δείχνοντας αρκετό άγχος έχασε το 1ο σετ. Στο 2ο όμως και μετά από ορισμένες αλλαγές που έγιναν, βρήκε τα πατήματα της και κέρδισε πιο εύκολο απ΄ ότι δείχνει το τελικό 25 – 20. Το 3ο σετ ήταν παράσταση για ένα ρόλο με τον Χρήστο Μοσχους να ειναι σε εκπληκτική ημέρα. Το 4ο σετ πήγαινε πόντο πόντο με την ομαδα μας στα κρίσιμα σημεία να δείχνει χαρακτήρα και με πολυ καλο μπλοκ αλλα και τους Κοτιτσα και Καρπαθακη στην επίθεση να καθαρίζουν το ματς. Η νίκη πανηγυρίστηκε έξαλλα από τους παίκτες του Ροδίων οι οποίοι δείχνουν πανέτοιμοι για να πανηγυρίσουν την άνοδο. Στο άλλο παιχνίδι του ομίλου ο Παγχιακός επικράτησε με 3 – 0 σετ του Ιωνικού, ωστόσο όπως ανακοινώθηκε νωρίτερα μηδενίστηκε για αντικανονική συμμετοχή αθλητή στο ματς της πρεμιέρας.
Τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής:
ΓΣ Παγχιακός – ΑΠΣ Ιωνικός 3-0 (25-18, 25-20, 25-22)
ΣΒ Μέγας Αλέξανδρος – Ροδίων Άθλησις 1-3 (25-15, 20-25, 17-25, 21-25)
ΣΒ Μέγας Αλέξανδρος (-): Τζώρτζης, Σαχινίδης, Τσίνος, Βελέτζας, Στεφάνου, Ρούσσος, Γαβρής –λ / Ταυρής
Ροδίων Άθλησις (-): Μοσχούς, Μακρής, Μπαρδής, Καρπαθάκης, Γκένοφ, Κοκολάκης, Μαυράκης –λ / Κοτίτσας, Καλαϊτζής, Σκορδούλης, Άμαλλος,