Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Β' Δωδεκανήσου «Καθάρισε» από το πρώτο ημίχρονο

«Καθάρισε» από το πρώτο ημίχρονο

0
iraklis lardou

Άλλη μια υπερπολύτιμη νίκη πρόσθεσε στο ενεργητικό του ο Ηρακλής Λάρδου ο οποίος επικράτησε στο γήπεδο της Μαλώνας με 3 – 0 του Αγίου Λουκά Αφάντου. Οι γηπεδούχοι έβαλαν τις βάσεις για να πάρουν τους τρεις βαθμούς από το πρώτο κιόλας ημίχρονο, διάστημα στο οποίο σημείωσαν και τα τρία τους τέρματα. Έτσι, η επανάληψη ήταν περισσότερο τυπική διαδικασία παρά το ότι οι Αφαντενοί προσπάθησαν να γίνουν πιο επιθετικοί «κυνηγώντας» το γκολ.
Μόλις στο 7’ ο Χαρίτος πάσαρε στον Μπενούρ και αυτός με πλασέ μέσα από την περιοχή έκανε το 1 – 0. Στο 24’ ο Χαρίτος με πανομοιότυπο τρόπο έκανε το 2 – 0 και στο 43’ ο Ευαγγελόπουλος από κοντά διαμόρφωσε το τελικό 3 – 0. Είχε προηγηθεί απευθείας φάουλ του Μπενούρ από το οποίο η μπάλα χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι του Παπαδογιάννη.
Το παιχνίδι διαιτήτευσε ο Θωμάς Πατσιόπουλος (Κόκκαλης, Ροδίτης).
ΗΡΑΚΛΗΣ: Καντιμοίρης, Ευαγγελόπουλος, Παπασταματίου, Καλανδράνης, Κοντός (57’ Τσανικίδης), Α. Καμάς, Μπενούρ (48’ Φάκκας), Νικολής, Καλοπίτας, Χαρίτος (48’ Ευαγγελίδης), Μ. Καμάς
ΑΓΙΟΣ ΛΟΥΚΑΣ: Παπαδογιάννης, Σπανός, Σακελλάρης, Λυριστής (57’ Κασιώτης), Ε. Καλογήρου, Σέντης, Β. Πουλής (75’ Καπάκας), Αλαχούζος, Φλεβάρης, Ντύρος (70’ Ε. Πουλής), Σφουγγαριστός