Αρχική Αθλητικά νέα Football League & Γ' Εθνική Καλύτερος ο Διαγόρας μπορούσε και πιο πολλά γκολ

Καλύτερος ο Διαγόρας μπορούσε και πιο πολλά γκολ

0

Παίζοντας καλύτερα σε όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης αλλά κυρίως στην έπανάληψη, ο Διαγόρας επικαλέστηκε εντός έδρας του Πανηλειακού με 1 – 0 και πρόσθεσε έτσι ακόμα τρεις βαθμούς στο ενεργητικό του.

Στη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου οι γηπεδούχοι έδειξαν να ελέγχουν τον αγώνα συνάντησαν ορισμένες δυσκολίες απέναντι στην καλά στημένη άμυνα των φιλοξενούμενων.

Στην επανάληψη όμως οι παίκτες του Πέτρου Ρουτζιερη μπήκαν ακόμα πιο δυνατά με σκοπό να …καθαρίσουν νωρίς το παιχνίδι.

Στο 54 λοιπόν μετά από ωραία ενέργεια του Χατζησάββα ο οποίος οιος μπήκε στην περιοχή με σουτ καταφερε να τη στειλει στα δίχτυα κανοντας έτσι το 1 – 0.

Από εκεί και πέρα οι γηπεδούχοι συνέχισαν να έχουν τον πλήρη έλεγχο ενώ δεν απειλήθηκαν από τον αντίπαλο τους. Με λίγη παραπάνω προσοχή θα μπορούσαν να είχαν σημειώσει και ένα πιο άνετο σκορ.