Αρχική Αθλητικά νέα Άλλα Σπορ Καλή παρουσία στο πανελλήνιο ιππικής αντοχής (pics)

Καλή παρουσία στο πανελλήνιο ιππικής αντοχής (pics)

0
16699934 1427273020658846 1228376848 n

Πολύ καλή παρουσία είχαν οι Ροδίτες αθλητές που πήραν μέρος στο πανελλήνιο πρωτάθλημα ιππικής αντοχής το οποίο πραγματοποιήθηκε το σαββατοκύριακο στην πρωτεύουσα και συγκεκριμένα στις εγκαταστάσεις του Μαρκόπουλου. Εκτός από την καλή τους προσπάθεια κατάφεραν να κατακτήσουν και τρία μετάλλια. Πιο συγκεκριμένα:
-Την 1η θέση στα 80 χιλιόμετρα κατέκτησε ο Παντελής Σαλονικιός. Ο Παντελής είναι από τη Ρόδο όμως έχει πάρει μετεγγραφή για σύλλογο της Βοιωτίας το τελευταίο διάστημα.
-Δεύτερος ήταν ο Μανώλης Μαχραμάς ο οποίος πήρε μέρος στα 20 χιλιόμετρ
-Την 3η θέση κατέκτησε ο Μιχάλης Χατίρης στα 40 χιλιόμετρα.
-Ο Καλαφάτ τερμάτισε το αγώνα των 80 χιλιομέτρων, ενώ η Κατερίνα Παπασάββα δεν συμμετείχε τελικά λόγω βιωματισμού του αλόγου της.
Πολλά συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά που πήραν μέρος. Το news12 σας παρουσιάζει σήμερα ορισμένες φωτογραφίες από τους αγώνες.

{yoogallery src=[/images/stories/fotos/sezon2016_2017/alla_spor/ippiki_antoxi] width=[150] height=[150]}