Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Β' Δωδεκανήσου Εύκολη νίκη για το Κάστρο Κύπρος (pics)

Εύκολη νίκη για το Κάστρο Κύπρος (pics)

0
DSC09136

Δεν συνάντησε δυσκολίες το Κάστρο Κύπρος ώστε να φθάσει στην κατάκτηση των τριών βαθμών της νίκης επικρατώντας στο γήπεδο των Αγίων Αποστόλων τον Πολυβώτη με 3 – 0.
Οι γηπεδούχοι έβαλαν τις βάσεις για να πάρουν το «τρίποντο» από το πρώτο ημίχρονο, διάστημα στο οποίο προηγήθηκαν με 3 – 0 χάρις σε χατ τρικ του Νίκα. Ο έμπειρος επιθετικός άνοιξε το σκορ στο 14’ με πέναλτι, πέτυχε στο 36’ το 2 – 0 με ωραίο σουτ μέσα από την περιοχή και στο 43’ με κοντινή προβολή έκανε το 3 – 0. Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι έκαναν συντήρηση δυνάμεων μιας και τα πάντα είχαν κριθεί.
Το παιχνίδι διαιτήτευσε ο Ατσικνούδας (Σταμάτης Γιακουμάκης, Ορφανός)
ΚΑΣΤΡΟ ΚΥΠΡΟΣ: Πεστλίκης, Γκλάβας, Τόσκα (55’ Μερκούρης), Μάχλης, Τσίρκος, Αλαφάκης, Ροδίτης (65’Καρτάλης), Τσακμακίδης, Νίκας, Χατζηκωνσταντής (75’ Καραμπάτζος), Αγγελάκης
ΠΟΛΥΒΩΤΗΣ: Ορσάρης, Καραγιάννης, Καλογηράτος, Κακιάς, Προκόπης Χαρτοφύλλης, Χατζηνικολάου Β., Φωτεινής, Αδρακτάς, Χατζηνικολάου Χ. Β., Δερμιτζάκης, Χαρτοφύλλης Ν.

{yoogallery src=[/images/stories/fotos/sezon2015_2016/b_katigoria/kipros_polivotis] width=[150] height=[150]}