Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Β' Δωδεκανήσου Ένα παιχνίδι, εννιά γκολ!

Ένα παιχνίδι, εννιά γκολ!

0
kleovoulos
Το καλύτερο παιχνίδι όχι μόνο του πρωταθλήματος αλλά των τελευταίων χρόνων στο τοπικό μας πρωτάθλημα ήταν αυτό που πραγματοποιήθηκε σήμερα ανάμεσα στην Ομόνοια Γενναδίου και τον Κλεόβουλο Λίνδου με το τελικό αποτέλεσμα να βρίσκει του φιλοξενούμενους νικητές με σκορ 4 – 5!  Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Μασάδο στο 27’. Στο 39’ ο Καρασάββας Κ. με πέναλτι έκανε το 1 – 1 και δυο λεπτά αργότερα ο Μασάδο έβαλε και πάλι μπροστά στο σκορ με 1 – 2 την ομάδα της Λίνδου, αλλά στο 44’ ο Χατζηλωστας Γ.Κ. έφερε και πάλι το παιχνίδι στα ίσια κάνωντας το 2 – 2 που ήταν και σκορ ημιχρόνου. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι πήραν κεφάλι στο σκορ με τον Πιζήμολα αλλά ο Μασάδο ισοφάρισε ξανά σε 3 – 3 στο 55΄. Το 3 – 4 πέτυχε ο Πέρος στο 73’ ενώ οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν και πάλι στο 80 με τον Μπόσμαν αλλά με τον Μασάδο να πετυχαίνει το τέταρτο προσωπικό του γκολ στο 85’ οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να πάρουν τους τρεις βαθμούς της νίκης. Οι φιλοξενούμενοι τελείωσαν το παιχνίδι με 10 παίκτες καθώς αποβλήθηκε ο Λάμπης λίγο πριν από το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.