Αρχική Επικαιρότητα Διάφορα Κατέρρευσε η Ρόδος

Κατέρρευσε η Ρόδος

0
rodos_fostiras
Δεν μπόρεσε να αποφύγει την βαριά ήττα από τον Ελπιδοφόρο η Ρόδος. Οι “πράσινοι” φανερά επηρεασμένοι από την ταλαιπωρία του πολύωρου ταξιδιού (από το πλοίο πήγαν απευθείας στο γήπεδο και ουσιαστικά δεν έκαναν και ζέσταμα) έχασαν με 4 – 0. Είναι χαρακτηριστικό ότι δέχθηκαν τα τρία από τα τέσσερα τέρματα στην διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου όπου τα πάντα είχαν κριθεί.
Στο 19’ ο Βέρμπης με σουτ μέσα από την μεγάλη περιοχή έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 1 – 0.
Ο ίδιος παίκτης στο 40’ με μια λόμπα «κρέμασε» τον Τόππο και έτσι διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του (2 – 0).
Λίγο πριν από το φινάλε του ημιχρόνου, ο Κορακάκης εκμεταλλεύτηκε αδράνεια στην άμυνα της Ρόδου και από κοντά ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3 – 0.
Στο 65’ ο Βέρμπης με σουτ από το ύψος του πέναλτι πέτυχε χατ τρικ διαμορφώνοντας το τελικό 4 – 0.