Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Α' Δωδεκανήσου Δεν δυσκολεύτηκε ο Διαγόρας Βατίου

Δεν δυσκολεύτηκε ο Διαγόρας Βατίου

0
diagoras vatiou

Την όγδοη φετινή του νίκη πέτυχε η ομάδα του Διαγόρα Βατιου καθώς επικράτησε με 3-2 της τελευταίας της βαθμολογίας Α.Ε.Λερου εκτός έδρας, στο πλαίσιο της 24ης αγωνιστικής της Α΄Κατηγορίας Δωδεκανήσου. Στον πρώτο μέρος οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι χάνοντας ορισμένες καλές ευκαιρίες για να βάλουν το γκολ, με το ισοπαλο χωρίς τέρματα σκορ να είναι το αποτέλεσμα του ημιχρόνου. Στην επαναληψη τα πράγματα άλλαξαν με τον Διαγόρα να είναι πιο αποτελεσματικός επιθετικά και στο 60΄να ανοίγει το σκορ με μια σέντρα σουτ του Γιαννακόπουλου. Η χαρά των φιλοξενούμενων δεν κράτησε πολύ αφού στο αμέσως επόμενο λεπτό ο Μεραμπελιώτης με ωραίο διαγώνιο σουτ έφερε το ματς στα ισια. Η ομάδα του Γιάννη Καμπούρη δεν πτοήθηκε και στο 73 πήρε εκ νέου το προβάδισμα με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μοσχή. Στο 85΄ο Χαρτοφύλλης με κεφαλιά μετά από κόρνερ του Γρύλλη έκανε το 1-3 δίνωντας σαφές προβάδισμα στην ομάδα του. Το μόνο που κατάφεραν οι Λεριοί ήταν να μειώσουν σε 2-3 στις καθυστερήσεις με εύστοχο πέναλτι του Μεραμπελιώτη.
Διαιτήτευσε ο κ. Πατσιαούρας (Βουλγαράκης, Μαυρουδης)
ΑΕΛ: Κωστόπουλος, Νικολάου, Βασιλείου, Γιαννουκάς, Πέρος(75΄Φουντουκάκης), Τσάτσος, Ηλίας, Μεραμπελιώτης, Καρπαθάκης(60΄Ασένοφ), Φουντής, Καράγκιολης
ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΒΑΤΙΟΥ: Ζωγράφος, Πιτσουρδάκης(75΄Κοτζιάς), Ζωάννου(78΄Ζερβός Μ.), Μικκιού, Ζερβός Β., Αδάμος, Παπασταμάτης,Γιανακόπουλος, Χαρτοφύλλης, Τριανταφυλλίδης(83΄Γρύλλης), Μοσχής