Beach Volley: “Καρφιά” & θέαμα στους τελικούς στο τουρνουά της Ρόδου

Με δύο θεαματικούς τελικούς ολοκληρώθηκε το 3o τουρνουά Beach volley ανδρών & γυναικών που διοργάνωσε το σαββατοκύριακο 10 & 11 Ιουλίου η Τοπική Επιτροπή Βόλεϊ Δωδεκανήσου σε συνεργασία με τον ΔΟΠΑΡ.

Στους άνδρες οι Ηλίας Ρέγκλης και Δημήτρης Καλιόζης επικράτησαν στις λεπτομέρειες με 2-1 σετ των έμπειρων Νικόλα Αρβανίτη και Αλμπάν Τερζίου ενώ στις γυναίκες η Ραφαέλλα Ζωγράφη με την Σταματίνα Γκιζέττη λύγισαν στο τάι μπρέικ την αντίσταση της Φαμπιόλας Τερζιου και της Άννας Καπετάν Γεωργίου.

Στο 3ο open Beach volley της ΤΕ ΕΟΠΕ Δωδεκανήσου συμμετείχαν 14 γυναικείες και 5 ανδρικές ομάδες και διεξήχθησαν συνολικά 34 αγώνες.

Το τουρνουά πραγματοποιήθηκε στο ΔΑΚ Καλλιπάτειρα με την ευγενική χορηγία των επιχειρήσεων, BARDOS WOOD Ξυλουργικές Εργασίες, Εργαστήριο Ξυλουργικών Εφαρμογών Γιώργος Γκιζέττης, μεταφορική εταιρία Speedline, Ξυλοσοφία Στάθης Μαθιουδάκης, Ηλεκτροδομή, 10GR, Blue Star Ferries και κάβα Κυριακούλης

Η ΤΕ ΕΟΠΕ Δωδεκανήσου με την ολοκλήρωση των τριών open ανδρών και γυναικών ευχαριστεί, όλους όσοι βοήθησαν στην πραγματοποίησή τους, τον ΔΟΠΑΡ, τον ΑΟ Αθλοπαιδιών, τους διαιτητές, τους χορηγούς και υποστηρικτές της διοργάνωσης και κυρίως τους πραγματικούς πρωταγωνιστές, τις αθλήτριες και τους αθλητές που αγωνίστηκαν.

Αναλυτικά η τελική κατάταξη και τα αποτελέσματα σε άνδρες και γυναίκες:

Άνδρες

Τελική κατάταξη

1οι Καλιοζης Δημήτρης/Ρέγκλης Ηλίας

2οι Αρβανίτης Νικόλαςς/Τερζίου Αλμπάν

3οι Γκιζέττης Γιώργος/Μαθιουδάκης Στάθης

4οι Γκλάρας Βασίλης/Πάντσος Αλέξανδρος

5οι Βιτζηλαίος Δημήτρης/Μανώλης Δημήτρης

Αποτελέσματα

Α΄ γύρος

Αρβανίτης/Τερζίου-Γκλάρας/Πάντσος 2-0 (21-17,21-11)

Γκιζέττης/Μαθιουδάκης-Βιτζηλάιος/Μανώλης 2-0 (21-15,21-17)

Β΄ γύρος

Καλιόζης/Ρέγκλης-Αρβανίτης/Τερζίου 2-1 (21-18,19-21,15-06)

Ταμπλό ηττημένων

(Οι ηττημένοι κατατάσσονται στην 5η θέση )

Γκλάρας/Πάντσος-Βιτζηλάιος/Μανώλης 2-1 (18-21,21-14,15-10)

Γ΄ γύρος

(οι νικητές προκρίνονται στον τελικό)

Γκιζέττης/Μαθιουδάκης-Καλιόζης/Ρέγκλης 0-2 (21-23,15-21)

Ταμπλό ηττημένων

(Οι ηττημένοι κατατάσσονται στην 4η θέση )

Αρβανίτης/Τερζίου-Γκλάρας/Πάντσος 2-0 (21-11,21-7)

Ταμπλό Ηττημένων-Ημιτελικός

(Οι νικητές προκρίνονται στον τελικό ενώ οι ηττημένοι κατατάσσονται στην 3η θέση)

Αρβανίτης/Τερζίου- Γκιζέττης/Μαθιουδάκης 2-0 (21-10,21-16)

Τελικός

Καλιόζης/Ρέγκλης- Αρβανίτης/Τερζίου- Γκιζέττης 2-1 (16-21,21-19, 15-13)

Γυναίκες

Τελική κατάταξη

1ες Γκιζέττη Σταματίνα/Ζωγράφη Ραφαέλα

2ες Καπετάν Γεωργίου Άννα / Tερζίου Φαμπιόλα

3ες Κακλαμάνου Ειρήνη/Σουσάρι Πάολα

Γκίκα Νικολέτα/Θαρρενάκη Κάλλια

5ες Καλιόζη Σταυρουλα/Τσερκές-Σουτζιού Σεβγκή

Κουκιά Καλλιόπη/Κόρμπα Μαριέττα

7ες Ξένου Λυδία/Τιόλη Δήμητρα

Μαστόρου Ελένη/Μηλοπούλου Άννα

9ες Αγγελή Αγγελική/Τσιράκου Βαλσαμίνα

Κουκιά Καθολική/Μπεκίρογλου Γκιούλ

Κυπριώτη Ρέα/Χαμίτ Μιχαέλα

Γκίκα Άνθη/Κουφομανώλη Ραφαηλία

13ες Γκιάτα Αλέξια/Τσιλιμίγκα Παρασκευή

Γιακουμάρου Μελίνα/Μωραΐτη Κωνσταντίνα

Αποτελέσματα

Α΄ γύρος

Κακλαμάνου/Σουσάρι-Κυπριώτη /Χαμίτ 2-1 (21-5.19-21,15-6)

Γκίκα Ν/Θαρρενάκη-Αγγελή/Τσιράκου 2-0 (21-19,21-18)

Γκίκα Ά/Κουφομανώλη-Γκιάτα/Τσιλιμίγκα 2-0 (21-17,21-14)

Καλιόζη/Τσερκές-Σουτζιού-Ξένου/Τιόλη 2-0 (21-10,21-14)

Κουκια Καλ/Κορμπα-Γιακουμάρου/Μωραΐτη 2-0 (21-7,21-10)

Κουκιά Καθ/Μπεκίρογλου-Μαστόρου/Μηλοπούλου 1-2 (20-22,21-17)

Β΄ γύρος

(Οι νικήτριες προκρίνονται στα προημιτελικά – 6αδα)

Γκιζέττη/Ζωγράφη-Κακλαμάνου/Σουσάρι 2-1 (17-21,22-20,15-13)

Γκίκα Ν/Θαρρενάκη-Γκίκα Ά/Κουφομανώλη 2-1 (12-21,21-14,15-10)

Καλιόζη/Τσερκές Σουτζιού-Κουκια Καλ/Κορμπα 2-0 (21-13,21-14)

Μαστόρου/Μηλοπούλου- / Καπετάν Γεωργίου Tερζίου 0-2 (9-21,8-21)

Ταμπλό ηττημένων

(Οι ηττημένες κατατάσσονται στην 13η θέση )

Ξένου/Τιόλη-Γιακουμάρου/Μωραΐτη 2-1 (17-21,21-17,10-15)

Αγγελή/Τσιράκου-Γκιάτα/Τσιλιμίγκα 2-0 (8-21,19-21)

Ταμπλό ηττημένων

(Οι ηττημένες κατατάσσονται στην 9η θέση )

Κουκιά Καθ/Μπεκίρογλου-Κακλαμάνου/Σουσάρι 0-2 (9-21,9-21)

Ξένου/Τιόλη-Γκίκα Ά/Κουφομανώλη 2-0 αα

Αγγελή/Τσιράκου-Κουκια Καλ/Κορμπα 1-2 (21-11,15-21,7-15)

Κυπριώτη /Χαμίτ-Μαστόρου/Μηλοπούλου 0-2 (15-21,17-21)

Γ΄ γύρος

(Οι νικήτριες προκρίνονται στα ημιτελικά – 4αδα)

Γκιζέττη/Ζωγράφη-Γκίκα Ν/Θαρρενάκη 2-0 (21-15,21-6)

Καλιόζη/Τσερκές Σουτζιού-Tερζίου/Καπετάν Γεωργίου 0-2 (9-21,8-21)

Ταμπλό ηττημένων

(Οι ηττημένες κατατάσσονται στην 7η θέση )

Κακλαμάνου/Σουσάρι-Ξένου/Τιόλη 2-0 (21-3,21-10)

Κουκια Καλ/Κορμπα-Μαστόρου/Μηλοπούλου 2-0 (21-14,21-19)

Ταμπλό ηττημένων

(Οι ηττημένες κατατάσσονται στην 5η θέση ενώ οι νικήτριες προκρίνονται στην ημιτελική φάση)

Κακλαμάνου/Σουσάρι-Καλιόζη/Τσερκές Σουτζιού 2-0 (21-12,21-14)

Κουκια Καλ/Κορμπα-Γκίκα Ν/Θαρρενάκη 0-2 (16-21,16-21)

Ημιτελική φάση

(Οι νικήτριες προκρίνονται στον τελικό ενώ οι ηττημένες κατατάσσονται στην 3η θέση)

Γκιζέττη/Ζωγράφη- Κακλαμάνου/Σουσάρι 2-0 (21-16,21-15)

Tερζίου/Καπετάν Γεωργίου- Γκίκα Ν/Θαρρενάκη 2-1 20-22,21-09,15-12)

Τελικός

Γκιζέττη/Ζωγράφη – Tερζίου/Καπετάν Γεωργίου 2-1 (21-16,12-21,15-12)

 

Διαβάστε επίσης:

Επικαιρότητα

Ελεύθερη Πένα

Αθλητικά Νέα

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments