Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Β' Δωδεκανήσου Ασταμάτητος ο Απόλλωνας!

Ασταμάτητος ο Απόλλωνας!

0
xalki apollonas

Ακόμα μια νίκη για τον Απόλλωνα Καλυθιών που επικράτησε στο γήπεδο της Κρεμαστής του ΑΣ Χάλκης με 1 – 0. Το μοναδικό γκολ πέτυχε ο Στάθης στο 38’ όταν με ωραία ατομική προσπάθεια μπήκε στην περιοχή και πλάσαρε εύστοχα τον τερματοφύλακα. Ο Στάθης που μάλιστα κλήθηκε να μπει σαν αλλαγή στο παιχνίδι, ήταν ο καλύτερος ίσως παίκτης της ομάδας του και τη βοήθησε σημαντικά για να πετύχει το 4 στα 4! Οι τυπικά γηπεδούχοι πάντως ξεκίνησαν καλύτερα από τον αντίπαλο τους ο οποίος ισορρόπησε το παιχνίδι από τα μισά και μετά και μέχρι και το φινάλε του πρώτου ημιχρόνου. Στην επανάληψη, ο ΑΣ Χάλκης είχε μια ανούσια υπεροχή χωρίς να μπορεί να απειλήσει την εστία του Ντάνη.
Το παιχνίδι διαιτήτευσε ο Ράδος (Γιακουμάκης, Βασιλείου)
ΑΣ ΧΑΛΚΗΣ: Ματακάκης, Δράμης, Τσιώνης, Σταματάκης, Κυπραίος, Μπιζάτης, Ξηροκώστας (60΄Αναγνώστου), Fero,Τσιμιζίδης, Κώστας (85΄Κόκας), Κωστιδης (72΄ Παπαλαζάρου)
ΑΠΟΛΛΩΝ: Ντάνι, Τσίττας, Νικολός, Σταυρής, Πασόπουλος, Κυρίτσης, Σπαχιού, Κουφάλης, Μαυρομούστακος (35΄λ.τρ.Κούρτι), (60΄Μιχαλάς), Δημητράς (15΄λ.τρ.Στάθης), Γενημαχλελής