Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Α' Δωδεκανήσου ΑΕ Κατταβιάς – Ασπίδα Σαλ. 0 – 1

ΑΕ Κατταβιάς – Ασπίδα Σαλ. 0 – 1

0
katavia aspida1

Ένα γκολ που σημείωσε ο Καραγιάννης με ωραίο σουτ στο 37’ ήταν αρκετό για να δώσει τη νίκη στην Ασπίδα Σαλάκου με 1 – 0 σε βάρος της ΑΕ Κατταβιάς, στο σημερινό φιλικό παιχνίδι που έγινε στο Ενωσιακό γήπεδο στο «Καλλιπάτειρα». Η υπεροχή ήταν μοιρασμένη. Στο πρώτο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι αλλά στην επανάληψη η ΑΕ Κατταβιάς ανέβηκε και με κινητήριο μοχλό τον Μερκούρη δημιούργησε τις προϋποθέσεις για να σκοράρει χωρίς όμως να τα καταφέρει. Αξίζει να σημειωθεί ότι η ΑΕ Κατταβιάς «κατέβηκε» και με πολλές ελλείψεις παικτών.
Οι συνθέσεις:
ΑΕ ΚΑΤΤΑΒΙΑΣ: Δατσέρης, Αγγελίδης, Γεωργίου, Μακριάς, Φυντικάκης, Κουμπιάδης, Τσακμακίδης, Μερκούρης, Γκιόζι, Ζούνης. Φτάκλας (Έπαιξαν και οι Κουλιμπαλί, Κυπριώτης, Ράδος, Τριαλώνης, Χρυσόμαλος, Τάσος)
ΑΣΠΙΔΑ: Λιάνι, Μάχλης Μ., Σεβδαλής, Ιρίνια, Καραβόλιας, Τριανταφύλλου, Χατζηκυριάκος, Λαθούρης, Ζερβός, Καραγιάννης, Τριπολίτης (Έπαιξαν και οι Μάχλης Ν., Παπαθεοδώρου, Πολυχρόνης, Λαγός, Καϊμαξής, Φιόλας, Πεταυράκης, Τατσιόπουλος)katavia aspida2