Αρχική Αθλητικά νέα Βόλεϊ Α2 Γυναικών: Πανιώνιος – Τελχινίς 3-0 σετ

Α2 Γυναικών: Πανιώνιος – Τελχινίς 3-0 σετ

0
DSC 0015-001

Η Τελχινίδα, στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής της Α2 Γυναικών, αντιμετώπισε το Σάββατο στη Νέα Σμύρνη τον 3ο της βαθμολογίας Πανιώνιο.
Η ροδίτικη ομάδα που είχε την ατυχία να στερηθεί την ακραία της Κατερίνα Χειμωνέττου (έπαθε διάστρεμμα στην προθέρμανση) αν και ηττήθηκε με 3-0 σετ, έκανε καλή εμφάνιση απέναντι σε έναν πολύ δυνατό και φορμαρισμένο αντίπαλο.
ΓΣ Πανιώνιος – ΡΣΦΠ Τελχινίς 3-0 σετ σε 85΄ (25-19 σε 25΄, 25-15 σε 20΄και 25-20 σε 20΄)
Πανιώνιος (Μαρία Καλαρά): Ιωάννα Γκουντιμένκο, Μάρθα Κούρδογλου, Δανάη Μουρατίδη, Φαίη Μπακοδήμου, Λαμπρινή Μπανίκα, Σεβαστή Μπανίκα, Ελένη Μπέη, Έλενα Παγώνη (λ), Αναστασία Σιρίνινα, Εύη Φλιάκου, Αναστασία Φωκιανού και Μαρία Πετρούλα Χόρμη
Τελχινίς: (Νίκος Τσιντομηνάς) Αγλαΐα Σκορδά, Καρολίνα Χρυσοχού, Ματίνα Γιαννέλη, Μαρία Βρατσάλη, Ελένη Μητροπούλου, Φαμπιόλα Τερζίου, Νικολέτα Αμορανίτη (λ), Κατερίνα Χειμωνέττου και Γεωργία Βερβερίδη.
Διαιτητές του αγώνα ήταν οι Αλεξάνδρα Λιάκου, Γιώργος Βλάχος και Ιωάννης Κουτούδης.