Αρχική Εφηβικό Ανατροπή στην επανάληψη

Ανατροπή στην επανάληψη

0

Κάνοντας την ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο, ο Α.Ε.Ρ.Α. πήρε την εκτός έδρας νίκη απέναντι στον Κλεάνθη, με 2-1.

Στο πρώτο μέρος της αναμέτρησης, οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι, χωρίς όμως να δημιουργούν πολλές ευκαιρίες. Σε μία από τις λίγες καλές στιγμές, στο 31’, μετά από κάθετη του Κεβάνι, ο Δρούλιας, με πλασέ, άνοιξε το σκορ (1-0).

Στην επανάληψη, οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν την απόδοση τους, βρήκαν τους χώρους που ήθελαν και στο 52’, ο Ψαράς ισοφάρισε σε 1-1. Ο ίδιος παίκτης, στο 80’, σκόραρε ακόμα μια φορά, διαμορφώνοντας το τελικό 1-2.

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο κ. Αναστασόπουλος (Καραβελατζή, Γιαννούλης).
ΚΛΕΑΝΘΗΣ ΠΑΡΑΔΕΙΣΙΟΥ: Κουμαριανός, Μουρίκης, Πηδιάκης, Χατζηδιάκος, Μάργαρης, Ζουρούδης, Παπακωνσταντίνου, Κοσίνας, Δρούλιας, Κεβάνι, Κετσές. Έπαιξαν και οι Σαΐτης, Παπαδόπουλος και Ραμάι.
Α.Ε.Ρ.ΑΦΑΝΤΟΥ: Γκουγκουντρής, Καρακωνσταντής, Παπαναστασίου, Κρητικός, Φωτάρας, Νικολής, Κωνσταντινίδης, Χρυσοβέργης, Ψαράς, Πετράς, Μάρκο. Αγωνίστηκαν και οι Τσανάκου, Γκαμής, Νικολού, Χατζηαντώνης και Πέρος.