Αρχική Παιδικό Νέο «τρίποντο» για τον Αστέρα Μ.

Νέο «τρίποντο» για τον Αστέρα Μ.

0

Μετά από ένα εντυπωσιακό παιχνίδι που κρίθηκε στις λεπτομέρειες, ο Αστέρας Μασάρων πρόσθεσε ακόμα ένα «τρίποντο» στο ενεργητικό του επικρατώντας με 4-2 του Α.Ε.Ρ.Α. εκτός έδρας.

Οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να προηγηθούν αρκετά νωρίς, μόλις στο 2′, με γκολ το οποίο πέτυχε ο Λέντζας (1-0).

Ωστόσο, οι φιλοξενούμενοι ξεπέρασαν γρήγορα το αρχικό σοκ και στο 8′ ισοφάρισαν σε 1-1, με σκόρερ τον Μουσακίνια.

Λίγο αργότερα, και συγκεκριμένα στο 20′, ο Αστέρας πήρε για πρώτη φορά το προβάδισμα, με γκολ του Τζανάκου (1-2).

Στην επανάληψη, οι νεαροί Μασαρενοί είχαν την ελαφρά υπεροχή, με αποτέλεσμα να πετυχούν ακόμα ένα τέρμα στο 60′, με τον Πετρίδη.

Ο Α.Ε.Ρ.Α. προσπάθησε να ξαναμπεί στο ματς και στο 67′ ο Λέντζας μείωσε σε 2-3. Ωστόσο, την τελευταία λέξη για λογαριασμό των φιλοξενούμενων την είπε ο Λουκαράς, ο οποίος παραβίασε την αντίπαλη εστία στο 67′, διαμορφώνοντας το τελικό 2-4.

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Γιώργος Πλάτσης.

Α.Ε.Ρ.ΑΦΑΝΤΟΥ: Πατούνας, Μαχαιρίδης, Καντής, Καρακοντόπουλος, Θεοδωρής, Κασιώτης, Λιβισιανός, Συμιακός, Λέντζας, Νικολού, Κων-σταντινίδης. Έπαιξαν και οι Διάκου, Σταυρής, Γκαμψάλας, Βλάχος και Σπανός

ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΑΣΑΡΩΝ: Διονυσακόπουλος, Λικάι, Μουσακίνιας, Τζανάκου, Κατσου-ρός, Σκούμπρος, Τριμπούνης, Λουκαράς, Βλάχος, Τρανταφίρ, Πετρίδης. Αγωνίστηκαν και οι Σπανός, Γκουλιούμης, Αντωνίου και Γκινής