Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Β' Δωδεκανήσου Σε άνοδο η Ασπίδα Απολακκιάς

Σε άνοδο η Ασπίδα Απολακκιάς

0
1

Αήττητη για τρίτο συνεχόμενο παιχνίδι έμεινε η Ασπίδα Απολακκιάς. Σε σημερινό παιχνίδι που έδωσε στο γήπεδο της, κατάφερε να πετύχει μεγάλη νίκη σε βάρος του Ακουσιλάου Φανών με 4 – 1. Οι γηπεδούχοι πραγματοποίησαν την καλύτερη φετινή τους εμφάνιση απέναντι σε μια από τις καλύτερες ομάδες του πρωταθλήματος η οποία έπαιζε όμως με πάρα πολλές ελλείψεις. Το πρώτο ημίχρονο βρήκε τους γηπεδούχους να προηγούνται με ένα τέρμα διαφορά (2 – 1), όμως στην επανάληψη ανέβασαν κατά πολύ την απόδοση τους σημειώνοντας άλλα δυο τέρματα.
Το 1 – 0 πέτυχε ο Μύρτο με πλασέ στο 14’ αλλά ο Ακουσίλαος «απάντησε» στο 16’ με τον ίδιο τρόπο. Στο 42’ ο Χωρίτης έκανε μια πολύ ωραία προσπάθεια, σέντραρε και ο Αρνίταλης στην προσπάθεια του να αποκρούσει σημείωσε αυτογκολ για να γίνει έτσι το 2 – 1. Στο 72’ ο Μύρτο με πλασέ πέτυχε το 3 – 1 και στο 85’ ο Κούτρας από κοντά πέτυχε το 4 – 1. Είχε προηγηθεί απευθείας φάουλ του Χωρίτη στο δοκάρι.
Το παιχνίδι διαιτήτευσε ο Δουλγέρη (Ροδίτης, Σαρρής)
ΑΣΠΙΔΑ: Κοντός, Χειμωνέττος, Κάκκαρης, Πόλος, Διαμαντής Στ, Κούτρας, Χατζημιχαήλ, Μυρτό, Φραγκάκης (75’ Καστρινός), Γεροντής (65’ Ροδίτης), Χωρίτης
ΑΚΟΥΣΙΛΑΟΣ: Κολίλα. Λαππάκης, Αρνίταλης, Τσίρκος, Κοκκάρης, Κατσαράς, Παπαθεοδώρου (30’ Σάββενας), Μπαλής (46’ Γκλάβας), Ευθυμίου (46’ Μπαβιεριτάκης), Σαχίνης, Κώστας