Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Β' Δωδεκανήσου Ισόπαλοι Διγενής και Εθνικός

Ισόπαλοι Διγενής και Εθνικός

0
4

Αποτέλεσμα που δεν άρεσε σε κανέναν σημειώθηκε στο γήπεδο Κοσκινού. Διγενής και Εθνικός Αρχίπολης προσπάθησαν για τη νίκη αλλά τελικά μοιράστηκαν τους βαθμούς της ισοπαλίας (1 – 1). Το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο με τους γηπεδούχους να είναι καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο και τους φιλοξενούμενους στην επανάληψη. Στο 23’ ο Παπασταμάτης εκμεταλλεύτηκε σύγχυση στα αντίπαλα καρέ και με σουτ έκανε το 1 – 0 αλλά στο 42’ ο Μαρκόπουλος αφού απέφυγε τέσσερις αντιπάλους με πλασέ έκανε το 1 – 1.
Διαιτητής ήταν ο Κυρίτσης και «βοηθοί» του οι Τσέτσος και Κόκκαλης.
ΔΙΓΕΝΗΣ: Μανωλάγκας, Κυπριώτης, Κώτης, Πατρού, Ζαχαριάς, Παγκράτης (73’ Καρελλάς), Παπασταμάτης (54’ Αττιτής), Στεφάνου
ΕΘΝΙΚΟΣ: Μ. Χατζηνικόλας, Σ. Τσακίρης, Λυριστής, Διακίδης, Μπαιρακτάρης, Γιώργου (30’ λ.τ. Φιλίππου), Στεργιόπουλος, Μαρκόπουλος, Παπανθίμου, Πάλλας (85’ λ.τ. Κουφαλάκης), Μπεγκάσι