Δυνατές μάχες και πολύ καλό θέαμα πρόσφεραν οι αθλητές και αθλήτριες που αγωνίσθηκαν την 1η μέρα του τουρνουά μπιτς βόλεϊ ανδρών – γυναικών του ‘Κυπέλλου Δωδεκανήσου’.
Το τουρνουά διοργανώνει η Τοπική Επιτροπή Βόλεϊ στο ΔΑΚ Καλλιπάτειρα με την αρωγή της Περιφέρειας Νοτίου Αιγαίου και του ΔΟΠΑΡ, την χορηγία των επιχειρήσεων «Εργαστήριο Ξυλουργικών Εφαρμογών – Γιώργος Γκιζέττης» και «Ξυλοσοφία – Στάθης Μαθιουδάκης» και την υποστήριξη των “Blue Star Ferries”, των παγωτών “κρι-κρι” και της κάβας “Κυριακούλης”.
Το πρόγραμμα της 2ης και τελευταίας μέρας του τουρνουά είναι:
Κυριακή 12 Ιουλίου
15:00 Προημιτελικοί Γυναικών
Προημιτελικοί Ανδρών
17:00 Ημιτελικοί Γυναικών
Ημιτελικοί Ανδρών
18:30 Τελικός Γυναικών
Τελικός Ανδρών
Απονομές
Αποτελέσματα:
Γυναίκες:
Αρχική Λίστα
Ευθυμίου Αγάπη/Κυπριώτη Ρέα
Γκιζέττη Σταματίνα/Ζωγράφη Ραφαέλα
Αμορανίτη Ελισάβετ/Αμορανίτη Νικολέτα
Γκίκα Νικολέτα /Θαρρενάκη Κάλλια
Καλιόζη Σταυρούλα/Τσερκές Σεβγκή
Γκιάτα Αλέξια /Τσιλιμίγκα Παρασκευή
Γεράκη Ειρήνη/Κορμπα Μαρριέτα
Κουκιά Καθολική/Κουκιά Καλιόπη
Καπετάν Γεωργίου Άννα /Λαζαρίδου Μιχαηλία
Αγώνες Ομίλων
1.Κουκιά/Κουκιά – Καπετάν Γεωργίου/Λαζαρίδου 0-2 (17-21,12-21)
2.Ευθυμίου/Κυπριώτη – Καπετάν Γεωργίου/Λαζαρίδου 2-1 (12-21,21-14,15-12)
3.Γκίκα /Θαρρενάκη – Καλιόζη/Τσερκές 2-0 (21-14,21-14)
4.Γκιζέττη/Ζωγράφη – Γεράκη/Κόρμπα 2-0 (21-14,2107)
5.Αμορανίτη/Αμορανίτη – Γκιάτα/Τσιλιμίγκα 2-0 (21-05,21-07)
6.Κουκιά/Κουκιά – Καλιόζη/Τσερκές 0-2 (19-21,11-21)
7.Ευθυμίου/Κυπριώτη – Γκίκα /Θαρρενάκη 2-1 (13-21,21-09,15-06)
8.Καπετάν Γεωργίου/Λαζαρίδου – Καλιόζη/Τσερκές 1-2 (09-21,21-19,10-15)
9.Γκιζέττη/Ζωγράφη – Αμορανίτη/Αμορανίτη 0-2 (17-21,15-21)
10.Γεράκη/Κόρμπα – Γκιάτα/Τσιλιμίγκα 1-2 (19-21,21-09,12-15)
(Κυριακή 12/7)
Προημιτελικοί
11.Γκίκα /Θαρρενάκη – Καλιόζη/Τσερκές
12.Γκιζέττη/Ζωγράφη – Γκιάτα/Τσιλιμίγκα
Ημιτελικοί
13.Ευθυμίου/Κυπριώτη – Νικητής Αγώνα Νο12
14.Αμορανίτη/Αμορανίτη – Νικητής Αγώνα Νο11
Τελικός
15.Νικητής Αγώνα Νο13 – Νικητής Αγώνα Νο14
Άνδρες:
Αρχική Λίστα
Γκιζέττης Γιώργος/Μαθιουδάκης Στάθης
Αρβανίτης Νικόλας/Ορμενάι Λέντσι
Καλιόζης Δημήτρης /Ρέγκλης Ηλίας
Καφαντάρης Βασίλης /Χαριστής Στέλιος
Τερζίου Αλμπαν/Φλεβάρης Γιάννης
Μανώλης Δημήτρης/Λάλουσης Γιάννης
Ζώκος Θωμάς /Σουλιτζής Νικόλας
Αγώνες ομίλων
1.Καφαντάρης/Χαριστής – Τερζίου/Φλεβάρης 1-2 (21-10,20-22,08-15)
2.Αρβανίτης/Ορμενάι – Ζώκος/Σουλιτζής 2-0 (21-05,21-03)
3.Καλιόζης/Ρέγκλης – Μανώλης/Λάλουσης 2-0 (21-09,21-19)
4.Γκιζέττης/Μαθιουδάκης – Τερζίου/Φλεβάρης 0-2 (12-21,12-21)
5.Αρβανίτης/Ορμενάι – Καλιόζης/Ρέγκλης 2-0 (21-15,21-19)
6.Ζώκος/Σουλιτζής – Μανώλης/Λάλουσης 0-2 (03-21,06-21)
(Κυριακή 12/7)
Προημιτελικοί
7.Γκιζέττης/Μαθιουδάκης – Καφαντάρης/Χαριστής
8.Καλιόζης/Ρέγκλης – Μανώλης/Λάλουσης
Ημιτελικοί
9.Τερζίου/Φλεβάρης – Νικητής Αγώνα Νο8
10.Aρβανίτης/Ορμενάι – Νικητής Αγώνα Νο7
Τελικός
11.Νικητής Αγώνα Νο10 – Νικητής Αγώνα Νο9