Beach Volley: Δυνατές μάχες την 1η ημέρα

0

Δυνατές μάχες και πολύ καλό θέαμα πρόσφεραν οι αθλητές και αθλήτριες που αγωνίσθηκαν την 1η μέρα του τουρνουά μπιτς βόλεϊ ανδρών – γυναικών του ‘Κυπέλλου Δωδεκανήσου’.

Το τουρνουά διοργανώνει η Τοπική Επιτροπή Βόλεϊ στο ΔΑΚ Καλλιπάτειρα με την αρωγή της Περιφέρειας Νοτίου Αιγαίου και του ΔΟΠΑΡ, την χορηγία των επιχειρήσεων «Εργαστήριο Ξυλουργικών Εφαρμογών – Γιώργος Γκιζέττης» και «Ξυλοσοφία – Στάθης Μαθιουδάκης» και την υποστήριξη των “Blue Star Ferries”, των παγωτών “κρι-κρι” και της κάβας “Κυριακούλης”.

Το πρόγραμμα της 2ης και τελευταίας μέρας του τουρνουά είναι:

Κυριακή 12 Ιουλίου

15:00 Προημιτελικοί Γυναικών

Προημιτελικοί Ανδρών

17:00 Ημιτελικοί Γυναικών

Ημιτελικοί Ανδρών

18:30 Τελικός Γυναικών

Τελικός Ανδρών

Απονομές

Αποτελέσματα:

Γυναίκες:

Αρχική Λίστα

Ευθυμίου Αγάπη/Κυπριώτη Ρέα
Γκιζέττη Σταματίνα/Ζωγράφη Ραφαέλα
Αμορανίτη Ελισάβετ/Αμορανίτη Νικολέτα
Γκίκα Νικολέτα /Θαρρενάκη Κάλλια
Καλιόζη Σταυρούλα/Τσερκές Σεβγκή
Γκιάτα Αλέξια /Τσιλιμίγκα Παρασκευή
Γεράκη Ειρήνη/Κορμπα Μαρριέτα
Κουκιά Καθολική/Κουκιά Καλιόπη
Καπετάν Γεωργίου Άννα /Λαζαρίδου Μιχαηλία
Αγώνες Ομίλων

1.Κουκιά/Κουκιά – Καπετάν Γεωργίου/Λαζαρίδου 0-2 (17-21,12-21)

2.Ευθυμίου/Κυπριώτη – Καπετάν Γεωργίου/Λαζαρίδου 2-1 (12-21,21-14,15-12)

3.Γκίκα /Θαρρενάκη – Καλιόζη/Τσερκές 2-0 (21-14,21-14)

4.Γκιζέττη/Ζωγράφη – Γεράκη/Κόρμπα 2-0 (21-14,2107)

5.Αμορανίτη/Αμορανίτη – Γκιάτα/Τσιλιμίγκα 2-0 (21-05,21-07)

6.Κουκιά/Κουκιά – Καλιόζη/Τσερκές 0-2 (19-21,11-21)

7.Ευθυμίου/Κυπριώτη – Γκίκα /Θαρρενάκη 2-1 (13-21,21-09,15-06)

8.Καπετάν Γεωργίου/Λαζαρίδου – Καλιόζη/Τσερκές 1-2 (09-21,21-19,10-15)

9.Γκιζέττη/Ζωγράφη – Αμορανίτη/Αμορανίτη 0-2 (17-21,15-21)

10.Γεράκη/Κόρμπα – Γκιάτα/Τσιλιμίγκα 1-2 (19-21,21-09,12-15)

(Κυριακή 12/7)

Προημιτελικοί

11.Γκίκα /Θαρρενάκη – Καλιόζη/Τσερκές

12.Γκιζέττη/Ζωγράφη – Γκιάτα/Τσιλιμίγκα

Ημιτελικοί

13.Ευθυμίου/Κυπριώτη – Νικητής Αγώνα Νο12

14.Αμορανίτη/Αμορανίτη – Νικητής Αγώνα Νο11

Τελικός

15.Νικητής Αγώνα Νο13 – Νικητής Αγώνα Νο14

Άνδρες:

Αρχική Λίστα

Γκιζέττης Γιώργος/Μαθιουδάκης Στάθης
Αρβανίτης Νικόλας/Ορμενάι Λέντσι
Καλιόζης Δημήτρης /Ρέγκλης Ηλίας
Καφαντάρης Βασίλης /Χαριστής Στέλιος
Τερζίου Αλμπαν/Φλεβάρης Γιάννης
Μανώλης Δημήτρης/Λάλουσης Γιάννης
Ζώκος Θωμάς /Σουλιτζής Νικόλας
Αγώνες ομίλων

1.Καφαντάρης/Χαριστής – Τερζίου/Φλεβάρης 1-2 (21-10,20-22,08-15)

2.Αρβανίτης/Ορμενάι – Ζώκος/Σουλιτζής 2-0 (21-05,21-03)

3.Καλιόζης/Ρέγκλης – Μανώλης/Λάλουσης 2-0 (21-09,21-19)

4.Γκιζέττης/Μαθιουδάκης – Τερζίου/Φλεβάρης 0-2 (12-21,12-21)

5.Αρβανίτης/Ορμενάι – Καλιόζης/Ρέγκλης 2-0 (21-15,21-19)

6.Ζώκος/Σουλιτζής – Μανώλης/Λάλουσης 0-2 (03-21,06-21)

(Κυριακή 12/7)

Προημιτελικοί

7.Γκιζέττης/Μαθιουδάκης – Καφαντάρης/Χαριστής

8.Καλιόζης/Ρέγκλης – Μανώλης/Λάλουσης

Ημιτελικοί

9.Τερζίου/Φλεβάρης – Νικητής Αγώνα Νο8

10.Aρβανίτης/Ορμενάι – Νικητής Αγώνα Νο7

Τελικός

11.Νικητής Αγώνα Νο10 – Νικητής Αγώνα Νο9