Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Α' Δωδεκανήσου Χωρίς να φορτσάρει ο Φοίβος!

Χωρίς να φορτσάρει ο Φοίβος!

0
foivos oloi

Ακόμα μια νίκη πρόσθεσε στο ενεργητικό του ο Φοίβος καθώς νίκησε με 2-0 τον Ηρακλή Λ. στην Κρεμαστή, στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής της Α΄ Κατηγορίας Δωδεκανήσου.
Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο και κατάφεραν να πάνε στα αποδυτήρια προηγούμενοι με 1-0 με το γκολ του Παλάζη στο 36΄ .
Στην επανάληψη δεν άλλαξαν και πολλά όσον αφορά την έκβαση του ματς με τον Φοίβο να πετυχαίνει ακόμα ένα τέρμα στο 79΄ με τον Μόσχο για το τελικό 2-0 υπέρ της ομάδας του.
Το παιχνίδι διαιτήτευσε ο κ. Σπάρταλης (Βασιλείου, Μοσχάτος)
ΦΟΙΒΟΣ: Τόππος, Ταφάνι, Ντόστι (75′ Γιαννακόπουλος), Θεοδοσίου, Φελεγκάκης, Σωκράτης Ορφανίδης, Αξιώτης, Τσουβαλάς (85′ Πανταζόπουλος), Μόσχος, Παλάζης, Τρέχας (65′ Κοβάτσι)
ΗΡΑΚΛΗΣ: Καντιμοίρης, Καπιώτης, Καμμάς Αργύρης, Γιάννης Ευαγγελίδης, Καφάλας (46’ Καλανδράνης), Μπανουσάϊ, Πάχος (50’ Νικηταράς), Φάκκας, Νίκολλι, Βρούχος, Ρούφας (75’ Ταγκάεφ)