Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Α' Δωδεκανήσου «Βροχή» τα γκολ στη Ψίνθο!

«Βροχή» τα γκολ στη Ψίνθο!

0
doxa ael

Σε ένα πολύ ωραίο παιχνίδι με πλούσιο θέαμα και πολλά γκολ ο Φοίβος πέρασε νικηφόρα από τη Ψίνθο νικώντας με 4-3 την τοπική Δόξα, σε αναμέτρηση για την 33η αγωνιστική της Α΄ Κατηγορίας Δωδεκανήσου.
Καλύτερα μπήκαν οι φιλοξενούμενοι στο ματς αφού μόλις στο 8΄ κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ με πλασέ του Παλάζη. Δέκα λεπτά αργότερα ο Κουδούνης έδωσε αέρα δυο τερμάτων στην ομάδα του, για να έρθει ο Δράκος λίγο πριν το φινάλε της ανάπαυλας να σκοράρει για το 0-3. Στην επανάληψη η εικόνα άλλαξε εντελώς, με τους γηπεδούχους να εμφανίζονται πολύ καλύτεροι φτάνοντας στην ισοφάριση μέσα σε ένα εικοσάλεπτο. Στο 55΄ο Λυριστής Θ. μετά από πάσα του αδερφού του Μιχάλη μείωσε σε 1-3, στο 62΄ οι ρόλοι αντιστράφηκαν με τον Λυριστή Μ. να χρίζεται σκόρερ για το 2-3 και στο 75΄ ο Λυριστής Θ. με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα έφερε το ματς στα ισια. Τελικά η ομάδα του Μιχάλη Πολιά έφτασε στη νίκη στο 84΄ με την εύστοχη εκτέλεση τουΟρφανίδη για το 3-4.
Διαιτήτευσε η κ. Φιλιππάκου (Σπάρταλης, Τάσης)
ΔΟΞΑ: Ηλίας, Καρίκης Γ., Χατζηνικόλας (78’Μπαρμπαντώνης), Μαχραμάς Ν. (60’Μαχραμάς Δ.), Ορφανός Χρ., Τσούλος, Λυριστής Μ., Μπατέστας, Λυριστής Θ., Τσακίρης (56’Κωστομοίρης), Στελλάς
ΦΟΙΒΟΣ: Ματακάκης, Δανάς, Ντόστι, Μαΐλης, Κοντόγιαννος, Φελεγκάκης, Δράκος (80’Κιρτάσογλου), Κουδούνης (75’Παντελίδης), Παλάζης, Ορφανίδης, Μήτρου