Αρχική Αθλητικά νέα Βόλεϊ Βόλεϊ: Τα νέα της Τελχινίδας

Βόλεϊ: Τα νέα της Τελχινίδας

0

Για την 21η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α2 Εθνικής κατηγορίας η Τελχινίδα αντιμετώπισε τον ΑΟ Παλλήνης. Στον αγώνα που πραγματοποιήθηκε στο κλειστό της Κάντζας οι ροδίτισσες ηττήθηκαν με 3-0 σετ ενώ έπαιξαν χωρίς λίμπερο αφού η Νικολέτα Αμορανίτη είχε ενοχλήσεις στη μέση και δεν αγωνίστηκε.

ΑΟ Παλλήνη – ΡΣΦΠ 3-0 σετ σε 64΄(25-16 σε 22΄, 25-19 σε 25΄και 25-13 σε 17΄)
Τελχινίς Παλλήνη: (Βαγγέλης Οικονόμου) Κωνσταντίνα Νικολαΐδη, Δήμητρα Καραμπάγια, Χρ. Γιαννέλου,  Ελεάνα Μπάγια (λ), Ευαγγελία Χαραλάμπους (λ), Ελένη Νάνου, Αναστασία Τζίμα, Αλεξία Στάθη, Ιωάννα Κατσαντώνη, Ειρήνη – Αναστασία Μαυρογένη, Ι. Κουτσίκου,  Ντενίζ Στεργάκου – Νέλσον και Έλενα Βονόρτα
Τελχινίς: (Νίκος Τσιντομηνάς):  Αγλαΐα Σκορδά, Μαρία Βρατσάλη, Ματίνα Γιαννέλη, Ελένη Μητροπούλου, Φαμπιόλα Τερζίου, Καρολίνα Χρυσοχού, Νικολέτα Αμορανίτη (λ), Κέλυ Δαουτοπούλου, Κατερίνα Χειμωνέττου και Νίκη Κουτζούκη.
Διαιτητές του αγώνα ήταν οι Ιορδάνης Πγκοζίδης, Φανή Οικονομοπούλου και Κυριακή Κράνια.

Κορασίδων: Φοίνικας -Τελχινίς 0-3 σετ

Πέρασαν νικηφόρα και από την Κρεμαστή οι κορασίδες της Τελχινίδας και τρεις αγώνες πριν την ολοκλήρωση του πρωταθλήματος παραμένουν αήττητες.  Στο ματς που πραγματοποιήθηκε  την Κυριακή το μεσημέρι στην Κρεμαστή, η Τελχινίδα επικράτησε εκτός έδρας του Φοίνικα με 0-3 σετ.

ΑΕΣΠ Φοίνικας – ΡΣΦΠ Τελχινίς 0-3 σετ σε 81΄(14-25 σε 27΄, 24-26 σε 27΄ και 18-25 σε 30΄)
Φοίνικας: (Νίκος Αντωνιάδης, Γιάννης Παππάς) Ειρήνη Αρχαγγελίτη, Στ. Λαού, Ιωάννα Μοσκιού, Δέσποινα Κουκιά, Δέσποινα Βόλα, Μαρία Μουζουράκη, Μαρία Σαΐτη (λ), Κ. Χατζηβάσιλα και Γεωργία Μαλιωτάκη.
Τελχινίς: (Νίκος Τσιντομηνάς) Ειρήνη Γεράκη, Ανθή Γκίκα, Κατερίνα Δεληγιώργη, Ραφαηλία Κουφομανώλη, Δέσποινα Κρητικού, Εύη Μανωλάκη (λ), Κική Μυρωνίδου, Γιοζεφίνα Νταϊγα, Άντα Φωτεινού, Μελίνα Τερζή, Αριέτα Τερζίου και Φαμπιόλα Τερζίου.

Τον αγώνα διαιτήτευσαν ο Σάββας Πάττας, ο Κων/νος Τζάνος και ο Ανδρέας Παπαδόπουλος.