Αρχική Επικαιρότητα Διάφορα Βασικός έπαιξε ο Άλμπερτ Ρούσσος

Βασικός έπαιξε ο Άλμπερτ Ρούσσος

0
roussos albert

Βασικός αγωνίστηκε στο σημερινό παιχνίδι της Εθνικής Νέων της χώρας μας με τη Βουλγαρία ο Ρόδιος Άλμπερτ Ρούσσος. Ο παίκτης της Γιουβέντους συμμετείχε και στα 90 λεπτά της αναμέτρησης όπου τελείωσε ισόπαλη με σκορ 1 – 1 και έγινε στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του 6ου προκριματικού γκρουπ του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος του 2014. Μετά από τη δύσκολη νίκη 1-0 επί της Αλβανίας, η ομάδα του Κώστα Τσάνα επιχείρησε να κάνει το 2 στα 2 απέναντι στη γειτονική χώρα και προηγήθηκε στο σκορ με τον Τάσο Δώνη στο 21ο λεπτό. Σε ένα μοιρασμένο παιχνίδι, ο Κίριλ Ντεσπότοφ ισοφάρισε στις καθυστερήσεις του 1ου ημιχρόνου σε 1-1.