Αρχική Αθλητικά νέα Football League & Γ' Εθνική «Τσίμπησε» το βαθμό!

«Τσίμπησε» το βαθμό!

0
ialisos endekada2

Έναν πολύτιμο βαθμό «τσίμπησε» ο Ιάλυσος ο οποίος αναδείχθηκε ισόπαλος με σκορ 1 – 1 στο γήπεδο Ζωγράφου στο παιχνίδι που έδωσε με τον Ηλυσιακό. Οι «ερυθροκίτρινοι» ξεκίνησαν πολύ καλά και επέβαλλαν τον ρυθμό τους στην διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου. Κατάφεραν μάλιστα να ανοίξουν μόλις στο 6’ το σκορ. Στο δεύτερο ημίχρονο η ποιότητα του αγώνα έπεσε πολύ και το παιχνίδι έγινε κακό με ελάχιστες φάσεις μπροστά από τις δυο εστίες. Σημειώνεται ότι το παιχνίδι έγινε πάνω σε έναν πολύ κακό αγωνιστικό χώρο που δυσκόλεψε τις κινήσεις των παικτών και των δυο ομάδων
Τα γκολ
Στο 6’ ο Παπασπύρος έκανε τη σέντρα από τα αριστερά και ο Δελαπόρτας με πλασέ μέσα από τη μικρή περιοχή έκανε το 0 – 1.
Στο 30’ ο Τσινιάς έκανε τη σέντρα από τα δεξιά και ο Μάλτσι με δυηνατό σουτ από κοντά έκανε το 1 – 1.
Στο 43’ ο Αμανατίδης με σουτ έξω από την περιοχή έστειλε τη μπάλα στο οριζόντιο.
Στο 64’ ο Καρπαθάκης βρέθηκε σε θέση τετ α τετ, έκανε το πλασέ αλλά απόκρουσε ο Σηφάκης.
ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ: Σηφάκης, Γραμματικός, Ρόπας, Πιπίνης, Πέτας, Αμανατίδης, Τσινιάς, Γκουντού, Κωνσταντόπουλος, Μάλτσι (35’ Ρέβας, 58’ Μέξης), Κάλφας (65’ Φλέτζας)
ΙΑΛΥΣΟΣ: Παπαδόπουλος, Φυλακούρης, Παπασπύρος (71’ Κρεκούκιας), Καρπαθάκης, Παφιάκης, Σταυλάς, Σπάρταλης (88’ Χατζηπέτρος), Χατζηφούντας, Αρχοντούλης, Δελαπόρτας, Ρεκλείτης