Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Α' Δωδεκανήσου Τρίποντο παραμονής για Ηρακλή Λάρδου!

Τρίποντο παραμονής για Ηρακλή Λάρδου!

0
iraklis lardou

Βαθιά βαθμολογική ανάσα πήρε ο Ηρακλής Λάρδου ο οποίος κέρδισε με το φτωχό αλλά πολύτιμο 1 – 0 τον Απόλλων Απολλώνων στο ντέρμπι παραμονής της 22ης αγωνιστικής της Α’ Κατηγορίας Δωδεκανήσου. Οι γηπεδούχοι εκμεταλλεύτηκαν τον άνεμο που έπνεε υπέρ τους στην διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου και άνοιξαν το σκορ μόλις στο 1’ με ωραίο σουτ του Ταγκάεφ σχεδόν από το ύψος της μεγάλης περιοχής. Από εκεί και πέρα συνέχισαν να έχουν την υπεροχή και να ελέγχουν το παιχνίδι δημιουργώντας και κάποιες ακόμα φάσεις για να σκοράρουν. Στην επανάληψη, το σκηνικό άρχισε να διαφοροποιείται με τους φιλοξενούμενους να έχουν πλέον υπέρ τους τον άνεμο και να κερδίζουν αρκετά μέτρα στον αγωνιστικό χώρο. Παρά την υπεροχή τους πάντως το μόνο που κατάφεραν να δημιουργήσουν ήταν μόνο μια καλή ευκαιρία (με τον Ισκά στο 60’ που έκανε μια σέντρα σουτ στέλνοντας τη μπάλα να περάσει δίπλα από το δοκάρι) και από εκεί και πέρα δεν είχαν να επιδείξουν κάτι άλλο.
Διαιτήτευσε ο Παπαβασιλείου (Σταυρούλιας, Γιακουμάκης)
ΗΡΑΚΛΗΣ: Μήλιος, Ευαγγελίδης Ι., Νικολλί, Πομπού, Καλοπήτας, Παπαϊωάννου, Μπενουρ (74′ Ευαγγελίδης Ν. Στ.,), Ταγκάεφ, Χαρίτος (88 Ζερβός), Ευαγγελίδης Στ., Ζουρούδης
ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ: Μενίκος, Χατζηκυριάκος, Μπαϊράμης Θ., Σκούμπρος, Μακαρούνας Μ., Κυριακάκης (46’Γιαννακόπουλος), Ισκάς (88′ Γεωργίου), Λολάκης (77′ Γεωργαλλής), Διακουράκης, Λαθούρης, Τσαγγάρης